Józsa Gábor megvédte címét, kenyai győzelem a BP Félmaratonon

Több, mint 15 000 futó volt vasárnap délelőtt a budapesti utakon.

Letarolták a mezőnyt a Benedek-Team kenyai versenyzői. A férfiaknál kettős kenyai győzelem született, Henry Kemboi kb. a tizennegyedik kilométernél leszakította honfitársát Abel Kibet Ropot, így 2013 és 2015 után ismét meg tudta nyerni a WizzAir Budapest Félmaratont, a nőknél is a kelet-afrikai ország szülötte, Christine Moraa Oigo diadalmaskodott.

Kemboi az eddigi legjobb idejét futotta a hagyományosan szeptember elején megrendezésre kerülő versenyen, 1:05:39-es ideje jobb, mint amit eddigi két futása alkalmával mutatott a budapesti aszfalton.

A magyar bajnoki címért folytatott csatában az első kilométereken Kovács Tamás még a kenyaiakkal haladt, azonban erősnek bizonyult a kezdés, és a hazánkat az olimpián maratoniban képviselő Józsa Gábor a táv felénél utolérte, majd megelőzte, és végül ugyan csak tizenegy másodperccel, de Kovács előtt célba érve harmadik félmaratoni országos bajnoki címét szerezte. A dobogó alsó fokára a még mindig csak 25 esztendős Farkas Dárius állhatott fel.

A hölgyeknél a debreceni Kácser Zita lett az új magyar bajnok, a rutinos Staicu Simonát és csapattársát, Gulyás Verát megelőzve.