10.45 (3.45): női 100 m gát, előfutam (Kozák Luca)
20.50 (13.50): női 800 m, elődöntő (Bartha-Kéri Bianka?)

9.30 (2.30): férfi egyéni nyolcaddöntő (Balogh Mátyás?)
16.45 (9.45): DÖNTŐ

KÉZILABDA (Jojogi Nemzeti Sportcsarnok)
19.30 (12.30): női csoportmérkőzés, B csoport: Magyarország-Spanyolország

SPORTLÖVÉSZET (Aszaka Lőtér)
12.00 (5.00): női kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett, alapverseny (Mészáros Eszter)
16.00 (9.00): DÖNTŐ

TOLLASLABDA (Muszasino Sportközpont)
9.00 (2.00): férfi egyes negyeddöntő (Krausz Gergely?)
18.00 (11.00): női egyes elődöntő (Sárosi Laura?)

TENISZ (Ariake Teniszpark)
12.00 (5.00): férfi egyes bronzmérkőzés (Fucsovics Márton?)

TRIATLON (Odaiba Kikötőpark)
7.30 (0.30): VEGYES VÁLTÓ (Bragmayer Zsanett, Tóth Tamás, Kovács Zsófia, Bicsák Bence)

ÚSZÁS (Tokiói Vizes Központ)
10.30 (3.30): elődöntők, döntők
10.30 (3.30): FÉRFI 100 M PILLANGÓ (d) (Milák Kristóf?, Szabó Szebasztián?), 10.37 (3.37): NŐI 200 M HÁT (d) (Burián Katalin?, Hosszú Katinka?)
10.46 (3.46): NŐI 800 M GYORS (d) (Késely Ajna?)
11.11 (4.11): férfi 50 m gyors (ed) (Lobanovszkij Maxim?)
11.43 (4.43): 4X100 M MIX VEGYES VÁLTÓ (d) (Magyarország)

VITORLÁZÁS (Enosima Jachtkikötő)
12.05 (5.05): Finndingi (Berecz Zsombor) 7-8. futam
14.33 (7.33): NŐI SZÖRF ÉREMFUTAM (Cholnoky Sára?)

VÍVÁS (Makuhari Rendezvényközpont, B csarnok)
10.00 (3.00): női kard csapatverseny (Márton Anna, Pusztai Liza, Katona Renáta, Battai Sugár), nyolcaddöntő, negyeddöntő, mérkőzések az 5-8. helyért, elődöntő, mérkőzés az 5. és a 7. helyért
18.30 (11.30): bronzmérkőzés
19.30 (12.30): DÖNTŐ

VÍZILABDA (Tacumi Vízilabdaközpont)
14.00 (7.00): férfi csoportmérkőzés, A csoport: Magyarország-Egyesült Államok

Sport365.hu - Djokovic vegyes párosban sem járt sikerrel

Az egyesben világranglista-vezető szerb játékos Nina Stojanovic oldalán két szoros szettben, 1 óra 46 perces mérkőzésen kapott ki az orosz Jelena Vesznyina, Aszlan Karacev duótól. A másik ágon az ugyancsak orosz Anasztaszija Pavljucsenkova, Andrej Rubljov kettős döntő rövidítésben győzte az ausztrál Ashleigh Barty, John Peers párost.

Sport365.hu - Hős a páston: Márton Anna sérülten is küzd a csapatért

Márton Anna sérülése ellenére vállalja az indulást a női kardcsapat színeiben. Ahogy arról korábban beszámoltunk, a női kardvívó az egyéni szám első körében szenvedett sérülést, de az ápolást követően visszatért és egészen a negyedik helyen menetelt. Márton még decemberben szenvedett térdszalagszakadást, akkor azonban nem műtötték meg, hanem a környéki izmok megerősítésével próbálták stabilizálni a térdét.

Sport365.hu - Vadnai Benjámin a tizennyolcadik helyen zárt

A 25 éves vitorlázónak a zárónap előtt már nem volt reális esélye a legjobb tíz közé, azaz az éremfutamba kerülni, pénteken aztán előbb a 21., majd a 25. helyen hajózott át a célvonalon. Utóbbi eredményét az összesítésnél kiejtette. A pénteki napon korábban Érdi Mária Laser Radialban a 13. helyen fejezte be szereplését.

Sport365.hu - Negyeddöntős a magyar női vízilabda-válogatott

A magyar válogatott harmadik csoportmeccsén a vártnál nehezebben ugyan, de nyert a házigazda japánok ellen a tokiói olimpia női vízilabdatornáján, s ezzel biztosította a helyét a negyeddöntőben. A pénteki találkozón 30 gól esett. Vályi gyorsaságának köszönhetően magyar támadással indult a mérkőzés és a csapatkapitány Keszthelyi révén sikerült is megszerezni a vezetést.

Sport365.hu - Fejet hajt a világ, fejet hajt az olimpiai bajnok Cseh László előtt

A friss olimpiai bajnok meghajolt a legendás úszó előtt. 2021. július 30-án hajnalban eljött a pillanat, Cseh László utoljára ugrott vízbe. Tudtuk, hogy egyszer eljön ez is, mégis talán kivétel nélkül mindenkiben furcsa érzések kavarogtak. 2004 óta Cseh László volt az egyik olyan sportoló, aki állandóságot és biztonságot kínált nekünk az olimpia oly gyorsan változó hétköznapjaiban.

Borítókép: GettyImages