Hosszú újabb aranya, kettős magyar siker 200 pillangón

Hosszú Katinka és Szilágyi Liliána is egy-egy számban győzött a Mare Nostrum elnevezésű nemzetközi úszóverseny-sorozat franciaországi állomásának befejező versenynapján.

A Canet-en-Roussillon városában rendezett versenyen Hosszú csütörtökön - a viadal honlapja szerint - 400 méteres vegyesúszásban nyert könnyedén, 4:36.00 perces idővel. Emellett második lett 400 méter gyorson (4:05.40 p), míg - bár az ötödik idővel jutott be a nyolc közé - a 100 méter hát fináléjában már nem indult el.

A 200 méteres női pillangó döntőjében kettős magyar siker született: az ifjúsági olimpiai bajnok, idei felnőtt Eb-ezüstérmes Szilágyi Liliána remek versenyzéssel és idővel (2:07.25) nyert, mögötte Jakabos Zsuzsanna lett a második (2:07.96).

Egy nappal korábban Hosszú három arany- és egy ezüstérmet gyűjtött: első lett 50 és 200 méter háton, valamint 200 méter vegyesen, 200 méter gyorson pedig másodikként csapott célba. Takács Krisztián 50 méter gyorson ezüstéremmel, míg Szilágyi Liliána 100 méter pillangón bronzéremmel zárt szerdán.