Eb-ezüstérmet szerzett Baji Balázs!

Egy napon két országos csúcsot is futott Baji Balázs. A békéscsabai gátfutó a délutáni előfutamban beállította, az esti döntőben pedig megjavította a rekordot, így második lett!

A legutóbbi Eb-n negyedik magyar gátfutó 13.28 másodperces idejével egy századdal megdöntötte saját országos csúcsát, amelyet a délutáni elődöntőben még csak beállított. Az aranyérmet a francia Dimitri Bascou szerezte meg 13.25 másodperccel.

A békéscsabai versenyző a mezőny közepén volt a rajtot követően, de fokozatosan zárkózott fel, féltávnál harmadik volt, aztán feljött a második helyre, de a végül győztes Bascou-t már nem volt esélye utolérni. Baji a magyar küldöttség második érmét nyerte az amszterdami kontinensviadalon: csütörtökön Márton Anita lett második súlylökésben.

A hétpróbázóknál - az európai szövetség honlapja szerint - Krizsán Xénia negyedik, Zsivoczky-Farkas Györgyi ötödik helyen zárt. Az utolsó számban, a 800 méteres síkfutásban Krizsán Xénia 2.11.18 perces idővel megnyerte futamát, míg Zsivoczky-Farkas Györgyi 2:14.14-gyel negyedik lett. Ezzel a futam előtt ötödik Krizsán egy pozíciót javítva 6266 ponttal negyedik, Zsivoczky-Farkas - aki a hetedik helyről lépett előre - 6144 ponttal ötödik helyen zárt.

A diszkoszvető Kővágó Zoltán a hatodik helyen végzett a fináléban. A dobóatléta a harmadik sorozatban érte el legjobbját, 64,66 métert. Az aranyérmet a lengyel Piotr Malachowski szerezte meg 67, 06-tal.

A Schmelcz Fanni, Kaptur Éva, Kerekes Gréta, Nguyen Anasztázia összeállítású 4x100 méteres női váltó 44.34 másodperces idővel beállította az országos csúcsot, azonban ezzel is lemaradt a döntőről, ugyanis hatodik lett előfutamában.