Darts-vb: ilyen döntőre senki nem számított!

Remek játék, meggyőző fölény.

Rob Cross szerezte meg a világbajnoki címet dartsban, miután nagyon simán, 7:2-re legyőzte Phil Taylort a londoni Alexandra Palace-ban megrendezett döntőben, számolt be róla a Nemzeti Sport.

Cross sokkal jobban kezdte a mérkőzést. Taylor sem dobott olyan rosszul, de nem tudta felvenni riválisa tempóját. Ezért Cross nyerte meg az első két szettet, kétszer 3–1-gyel. Cross körátlaga 107.34, Tayloré 102.78 volt ekkor.

Cross nyerte a harmadik játszmát is, Taylor csak a negyedik szett behúzásával tudott szépíteni.

Az ötödik szett majdnem szenzációt hozott, hiszen Taylor nagyon közel járt a kilencnyilas leghez. Azonban elhibázta a dupla 12-t. Ráadásul még csak nem is tudta megnyerni a leget, Cross viszont hideg vérrel megtette, sőt, a szett is az övé lett. Újra növelte az előnyét (4:1).

Taylor egyáltalán nem játszott rosszul, folyamatosan 100 fölött volt a körátlaga, de egyszerűen nem tudott mit kezdeni Cross brutálisan erős dobásaival.

Cross egyre közelebb került a világbajnoki címhez. Taylor küzdött, és tényleg nem dobott rosszul, de ezen az estén nem lehetett esélye. Még egy szettet nyert, de Cross végül 7:2-re győzött. Könyörtelen játékot produkált...

DARTS
PDC-VILÁGBAJNOKSÁG, LONDON
Rob Cross (angol, 20.)–Phil Taylor (angol, 6.) 7:2 (3–1, 3–1, 3–0, 0–3, 3–0, 3–1, 3–1, 0–3, 3–0)

Nagyon megverte Messi Ronaldót a madridi szavazáson " NEMZETKÖZI FOCI › Spanyol foci

Ugyan a szakmai szavazásokon az előző évben Cristiano Ronaldo tarolt, a Marca című spanyol sportnapilap honlapján indított voksoláson a szurkolók Lionel Messit választották 2017 legjobb labdarúgójának. Az újság honlapján olvasható beszámoló szerint az FC Barcelona argentin sztárjátékosa hatalmas fölénnyel, a szavazatok 56 százalékát bezsebelve diadalmaskodott, míg a Real Madrid portugál sztárja 25 százalékkal követte őt a második helyen.