Csak olimpiák évében kereshetnek pénzt a legjobb magyar úszók!!

Hosszú Katinka jó úton tempózik afelé, hogy több tízmillió forinttal gazdagodjon. Ehhez csak meg kell nyernie az összetett rövidpályás Vk-t. Kiss László szövetségi kapitány szerint sikerül is neki.

Október eleje óta afféle világutazó Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna. A két magyar lány a rövidpályás úszó Világkupa-sorozat mind a nyolc viadalán indul, méghozzá sok számban. Hosszú a három eddigi versenyén 24 érmet szerzett, húsz számot nyert meg, és éllovas a pontversenyben. Kiss László szövetségi kapitány majdnem biztosra veszi, hogy Katinka megüti a főnyereményt, és ő lesz az első magyar, aki összetett Vk-t nyer. Ha így történik, 100 ezer dollárt, azaz 22 millió forintot kasszíroz.

A londoni olimpia után szövetségünk lehetővé tette a versenyzést a Világkupán azok számára, akik a rövidpályás Eb-n és vb-n is startolnak majd” – magyarázta Kiss.

A versenyekre utazás, a kinti szállás költségeit a rendezők állják. A megszerzett pénzdíj a versenyzőt illeti, minden egyes győzelem 1500 dollárt ér. Ebből persze kiszámítható, hogy Hosszú eddig 30 ezer dollárt (6,6 millió forint) úszott össze, s ha felére is csökkenti a győzelmi arányát – a hátralévő versenyeken erősebb a mezőny –, akkor is újabb 5-6 milliót kereshet. És erre jöhet még rá a fődíj. Azaz ha minden a terveknek megfelelően alakul, Katinka nagyjából 35 millió forintot kereshet, annyit, amennyi egy olimpiai aranyért jár. Emlékezetes: Hosszúnak a londoni szereplése némi csalódást jelentett, egy-egy 4. és 8. helyet szerzett, összesen 17 millió forintot kapott az ötkarikás versenyek utáni nagy pénzszórásban.

A magyar szövetség csakis olimpiai évben (ezúttal Londont követően) engedélyezi a rövidpályás Vk-versengést. Kiss László úgy véli, válogatottunk kiválóságai megérdemlik, hogy megszedjék magukat egy kicsit. Igaz, nem mindegyikük tempózza végig a sorozatot, Cseh László az európai versenyek után „kiszáll”, az influenzából kilábalt olimpiai bajnok Gyurta Dániel pedig a novemberi ázsiai futamokat célozza meg.