Birkózó-vb: Barka és Sastin a nyolc között

A magyar női csapat két éremvárományosa, Barka Emese (55 kg) és Sastin Marianna (59 kg) is gyors győzelemmel kezdte szereplését, s bejutott a legjobb nyolc közé a budapesti birkózó-világbajnokságon csütörtökön.

Az idei Európa-bajnokságon bronzérmes Barka számára Wöller Ákos vezetőedző szerint is kötelező feladat volt Koria Pouri-Lane legyőzése, s ő ennek megfelelő elszántsággal lépett szőnyegre: 10 másodperc után lecsavarta ellenfelét a szőnyegre, s egyből tus közeli helyzetben tartotta.

Az új-zélandi mindent megpróbált, hogy megmeneküljön, több mint fél percig hidalt, a meccs 54. másodpercében azonban megadta magát, s Barka tussal győzött, így a negyeddöntőbe jutott. A Vasas versenyzője az elődöntőért a török Bediha Gunnal csatázik majd.

A kétszeres világbajnoki ezüstérmes Sastinnak valamivel nehezebb dolga volt a tajvani Hu Min-ven ellen, igaz, ő is még az első három percben végzett.

A tajvani versenyző közel két percig viszonylag jól tartotta magát, ám ezt követően Sastin földre vitte és bebillentette (3-0), néhány másodperccel később mögé került (5-0), majd tíz másodperccel a szakasz vége előtt újabb levitel és billentés következett (9-0), s a meccs véget ért. Sastin a mongol Munkhtuya Tungalag ellen vívja majd a negyeddöntőt.