Az extra hosszú szökés ma szakaszgyőzelemmel ért fel

Damiano Cima először nyert szakaszt a nagy háromhetes körversenyek valamelyikén. Ricardo Carapaz pedig egy nappal közelebb került a rózsaszín trikó megnyeréséhez.

Damiano Cima közel 170 kilométeres szökés végén sprintbefutóban nyerte a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny csütörtöki 18. szakaszát, melyen az összetett élcsoportja változatlan maradt.

A Valdaora és Santa Maria di Sala közötti 222 kilométeren hosszú lejtmenet és sík rész, illetve - az etap közepén - egy negyedik kategóriás emelkedő teljesítése várt a bringásokra. Háromfős boly tekert el a mezőnytől mintegy 170 kilométerrel a cél előtt, a Nippo-Vini Fantini 25 éves olasz versenyzője mellett a német Nico Denz (AG2R La Mondiale) és az olasz Mirco Maestri (Bardiani-CSF) volt a szökevény csoport tagja.

Damiano Cima (a képen elől) sokáig a szökevény tagja volt, majd egy hajszállal nyerte meg élete első szakaszát a Girón.
Fotó: Tim de Waele/Getty Images

A mezőny az utolsó tíz kilométeren ledolgozta hátrányát, a hajrában Denzet és Maestrit be is fogta, a végsőkig kitartó Cima azonban egy kerékkel megelőzte a sprintereket, köztük a dühösen a kormányára csapó német Pascal Ackermannt. Cima pályafutása első szakaszsikerét ünnepelhette háromhetes körversenyen.
Az összetett élcsoportjának tagjai gond nélkül beértek a mezőnnyel, így az ecuadori Richard Carapaz változatlan előnnyel viseli a rózsaszín trikót.

Richard Carapazt három etap választja el attól, hogy megnyerje a 2019. évi Giro d'Italiát.