Torna: Berki Krisztián ismét bizonyított

Berki Krisztián a második helyen zárt vasárnap a lólengés döntőjében a tornászok Bakuban rendezett világkupa-versenyén.

A selejtezőből Berki elsőként, a másik magyar induló, Kállai Zoltán pedig ötödikként jutott a fináléba. A magyar szövetség tájékoztatása szerint itt az olimpiai, világ- és Európa-bajnok versenyző 15,266 ponttal zárt a második helyen a kínai Hao Veng mögött, míg Kállai 14,566 ponttal ötödik lett.

Berki a kommüniké szerint kiemelte, bár nem az övé lett az aranyérem, örül a teljesítményének.

"Ez volt a hetedik versenyem, eddig mindig jó gyakorlatot tudtam bemutatni. Ezen a versenyen is az volt a fontos, hogy a 6.2-es nehézségi fokú gyakorlatot jól megcsináljam. A kiinduló pontszámot még erősítenünk kell, de már erre is vannak tervek" - mondta Berki Krisztián.

Kállai azt hangsúlyozta, gyakorlata ezúttal jobban sikerült, mint a selejtezőben. Hozzátette, hétfőn utaznak tovább Dohába, a következő vk-verseny helyszínére, ahol a selejtezőt szerdán, a döntőt pedig pénteken rendezik.

Birkózás: a budapesti vb-től végre új szabályok jönnek " KÜZDŐSPORTOK › Friss hírek

Új szabályokat vezet be 2018-tól a Nemzetközi Birkózó Szövetség (UWW).