A Zúzmara Futófesztivállal indult az év

A Zúzmara Félmaraton és Futófesztivál évkezdő futó eseményként nagy kihívás mind a futóknak, mind pedig a BSI szervező csapatának. A talaj és az időjárás viszonya egy lutri, hiszen január elején bármi megtörténhet: lehet hóesés, fagy, eső, és tavaszi napsütés is.

Az 5. Zúzmara Félmaraton és Futófesztivál 2020-ban az utóbbiból volt részünk, szerencsére csapadékmentes időt jósoltak a teljes versenynapra. Reggel 9.00-kor szikrázó napsütésben el is indult az első 5km-es start és a napos idő végigkísérte a futókat a versenypályán.

Fotó: futanet.hu

Majd ezt követte 10.30-kor a félmaratonisták rajtja, és később a 10 km-es táv versenyzői következtek 14:00-kor. Az egyéni indulók mellett sokan választották párban a félmaratoni távot. Idén is 5 rajtzónából indultak a futók, hogy mindenki a saját tempójának megfelelő helyről kezdhesse meg a választott távját. Mint mindig a BSI eseményein, most is nagyon színes és változatos mezőny gyűlt össze a HUNGEXPO-n. Az indulók között voltak egészen fiatalok, idősek, valamint profi és amatőr versenyzők is.

A félmaratoni távon többek között Bacsa Ildikó színésznő (Játékszín), és dr. Neszmélyi Emil is indult, aki 2016-ban első magyarként mászta meg az Mount Everestet az északi oldalról. A Zúzmarával kezdte az évet Révész Máriusz az Aktív Magyarországért Felelős Kormánybiztos 10 km-en. A versenyen futotta 400. versenyét a BSI versenyigazgatója és alapítója, Kocsis Árpád. Ketten közösen indították a 10km-es rajtot.

A versenyek előtti vidám, de annál alaposabb bemelegítésről Recsnik Zsófi és Szalka Andi aerobik oktató gondoskodott. A futók elmondása alapján a pálya jól futható és nem volt lefagyva. Többeket idézve “ideális téli futóidő” volt a Zúzmara alatt. A félmaraton útvonala érintette többek közt a lóversenypálya területét is.

Az HUNGEXPO fűtött helyszíne, a G pavilon a futók távozásával sem maradt üres. A csarnok közepén kialakított pihenő terület zsúfolásig megtelt szurkolókkal, családtagokkal és később a távokat kipihenni vágyó futókkal. A vicces jelmezekből sem volt idén hiány: rénszarvas és a verseny egyik kedvenc katica jelmezében is futottak. A nap végén 5874 résztvevővel zárta BSI az évtized első neves eseményét.