Óriási bravúr! Bronzérmes a magyar páros az öttusa világbajnokságon

Az Erdős Rita, Simon Sarolta kettős szerezte a magyar küldöttség első érmét.

Bronzérmet nyert az Erdős Rita, Simon Sarolta kettős női váltóban a kairói öttusa-világbajnokság nyitónapján.

A magyar kettős a 2x100 méteres úszást 2:16.19 perccel zárta, ami a tizedik legjobb idő volt a 11. duót felvonultató mezőnyben. A vívás már jobban sikerült, 21 győzelemmel és 19 vereséggel a csehekkel, az olaszokkal és az ukránokkal holtversenyben negyedikként végeztek a magyarok, ráadásul a bónuszban két további pontot szereztek, ezzel összesítésben a hetedik helyre léptek előre. Még kettőt javítottak és pontszámban közelebb zárkóztak az előttük állókhoz a hibátlan és ezzel első helyet érő lovaglásukkal.

A kombinált számban - melyben mindkét váltótagnak két lövészettel megszakítva 2x800 métert kellett futnia - magabiztos versenyzéssel, a harmadik legjobb időt elérve harcolták ki a bronzérmet, a fehéroroszok és az oroszok mögött célba érve.

Borítókép: Facebook.com/ Simon Sarolta