Malcevnak bejött a Duna Aréna

Az orosz második aranyát is megszerezte az Eb-n.

Jelentős különbséggel megelőzve riválisait az orosz Alekszandr Malcev, Oleszja Platon kettős nyerte a szinkronúszó vegyespárosok döntőjét a budapesti vizes Európa-bajnokság pénteki versenynapján a Duna Arénában.

Malcev - aki hétfőn, az Eb nyitányán a technikai döntőben Maja Gurbanbergyijevával az oldalán diadalmaskodott - 2015-től, amióta a vegyespárosok száma a hivatalos versenyprogram része, minden világversenyén a dobogó tetejére állhatott fel. Az oroszok pénteki győztes kűrjét a zsűri 93,9333 ponttal jutalmazta.

A négy párost felvonultató fináléban a második helyet a spanyol Pau Ribes Culla, Emma Garcia Garcia, a harmadikat pedig az olasz Nicolo Ogliari, Isotta Sportelli kettős érdemelte ki, míg negyedikként a szlovákiai Solymosy testvérpár, József és Szilvia végzett. Ugyanez volt a végső sorrend a technikai szám döntőjében is.