Nagyszerű hangulat és Galambos címvédés az Evezős Ergométeres Ob-n

Küzdelem, esélyegyenlőség, öröm. Talán ezzel a három szóval lehet leginkább jellemezni a versenyt.

A február 22-23-i hétvége az evezésről szól Székesfehérváron, ugyanis az Alba Regia Sportcsarnok ad otthont a 30. Evezős Ergométeres Országos Bajnokság és MEFOB-nak.

Már szombat délelőtt 10 órakor felpezsdült az élet a csarnokban. A "küzdőtéren" a bemelegítést végző versenyzők és edzőik sorakoztak, míg a nézőtéren az őket bíztató hozzátartozók, és csapattársak.

A nap folyamán sokan kilátogattak a rendezvényre.

A bajnokság 1. napján a profi versenyzők, a paraevezősök és az ifjúsági kategóriák képviselői tették próbára tudásukat. Az ünnepélyes megnyitó után a felnőtt női versenyzők kezdték meg a szereplést, majd az U23-sok után a férfiak következtek.

A férfi felnőtt könnyűsúlyú evezősök közt nem született meglepetés, a nagy esélyes Galambos Péter zsebelte be az aranyat.

A válogatóra készülő versenyző elégedett az eredményével, és gőzerővel készül tovább.

A tokiói paralimpiára való kijutást célul kitűző Pető Zsolt magabiztosan nyerte versenyszámát, igaz a kitűzött idejétől 3 századdal elmaradt.

A parasportoló nem sokkal a verseny után elmondta, örül, hogy évről-évre erősödik a mezőny a kategóriájában, mert így ő is sokkal motiváltabban tud versenyezni.

Bár csak hárman álltak rajthoz ebben a számban, egyik vetélytársa már elérte a 9:30-on belüli időt, amit tavaly még nem sikerült neki.

A nap talán legjobban várt versenye a VIP futam volt, ahol nem csak az evezősök, hanem a várost képviselő sportolók, a városvezetés képviselői, és a parasport képviselői is eveztek. Mivel a Magyar Parasport Napja is volt, a rendezők szerették volna felhívni a figyelmet arra, hogy mennyire fontos az, hogy a sérülteknek is lehetőségük legyen mozogni.

A VIP futamon mindenki győztes volt.

Nem csak ezt a mondanivalót hordozta magában azonban ez a nap, hanem azt is, a sport egy eszköz lehet arra, hogy közelebb hozza egymáshoz a sérülteket és az épeket.

A jeles alkalomból a Nemzetközi Paralimpiai Bizottság elnöke, Mike Peters és a Magyar Paralimpiai bizottság elnöke, Szabó László is megmérettette magát.

A mozgás mindenkié.

A sportolók közt ott volt a vízilabdázó Gurisatti Gréta is, aki édesapjával együtt nagykövete a Magyar Parasport Napjának. Gurisatti Gyula nem evezett ugyan, de folyamatosan segítette lányát a verseny alatt.

A világbajnok birkózó Kiss Balázs a futamot követően azt mondta annyira megtetszett neki az ergométeres evezés, hogy még az is előfordulhat, hogy beiktatja ezt a mozgásformát is az edzéseibe.

A szintén birkózó Takács István először könnyed szórakozásként fogta fel a futamot, de amikor látta, hogy a többiek mennyire komolyan veszik a kihívást, ő is bekezdett.

A 2014-es rövid pályás úszó világbajnokságon aranyat szerző Bernek Péternek a távval nem akadt gondja, de a szokatlan mozgásformával annál inkább.

A sztárfutamot az "előnnyel induló" Galambos Péter nyerte meg, de végül minden résztvevő aranyéremmel távozott.

A délután további részében a serdülőké és a tanulóké volt a főszerep, akik ugyanúgy hajtottak és űzték egymást, mint a nagyok. Jó volt látni a küzdeni tudást, a csapategységet és a versenyeket követő önfeledt mosolyt az arcokon.

A női serdülő II kategória győztese, Balázs Szonja teljes erőbedobással küzdött.

Az Ob vasárnap az amatőrök versenyeivel folytatódik.

Női para versenyszám (AS): 1. Nagy Ráhel
Férfi para versenyszám (AS): 1. Polyák Norbert Zsolt, 2. Szomszéd Máté, 3. Szabó Csaba
Férfi para versenyszám (LTA-PD): 1. Pető Zsolt, 2. Farkas Attila, 3. Szabó Lőrincz
Női para versenyszám (LTA-ID): 1. Kálmán Inez, 2. Pataki Dalma, 3. Ádám Andrea
Férfi para versenyszám (LTA-B): 1. Gubó Gergely, 2. Bélafi Szilárd, 3. Gombás Dániel
Férfi para versenyszám (LTA-ID): 1. Tóth Balázs, 2. Vincze Dávid, 3. Szabó Barnabás
Férfi utánpótlás para verszenyszám (LTA-ID serdülő): 1. Burai Sazbolcs, 2. Nagy László Ádám, 3. Lauer Dániel
Férfi utánpótlás para versenyszám (LTA-ID tanuló): 1. Laczik-Kiss Milton
Férfi ifjúsági könnyűsúlyú: 1. Szalai Andor, 2. Szőllösi Balázs, 3. Szász Benjámin

Sport365.hu - Véletlenül lett evezős a hétvégén Világkupát nyert Galambos Péter

A váci versenyző harminckét évesen sem lassít, negyedszer nyert a sorozatban, van már Európa-bajnoki ezüstérme is. Ha annak idején egyik jó barátja nem evez, egy világklasszissal kevesebbek lennénk. Galambos Péter az elmúlt nyolc év legtöbb világbajnoki és Európa-bajnoki érmét szerző magyar evezős.