Szűcs Valdó magabiztos futással elődöntős

A magyar gátfutó harmadik lett saját futamában.

Szűcs Valdó továbbjutott előfutamából 110 méteres gátfutásban a tokiói olimpia keddi versenynapján.

A magyar sprinter 13.50 másodperces időeredménnyel futamában harmadik lett, ezzel biztosította helyét az elődöntőben, mivel minden futamból az első négy automatikusan bejut az elődöntőbe.

Az Egyesült Államokban készülő, szélső, kilences pályán futó Szűcs jól kapta el a rajtot és végig továbbjutást érő helyen haladva, magabiztos teljesítménnyel ért célba a jamaicai Ronald Levy és a svájci Jason Joseph mögött még úgy is, hogy három gáthoz is hozzáért.

"Rúgtam két vagy három gátat is, úgyhogy nagyon megijedtem, hogy kibillenek és elveszik a sebesség" - értékelt az M4 Sport csatornának. "A továbbjutás volt ma a cél, nagyon örülök, hogy sikerült, az időeredmény most relatív" - tette hozzá.

Szűcs jó mellbedobással megelőzte a britek fedett pályás világbajnokát, Andrew Pozzit.