Semenya nyert, Márton Anita a 9.

A Gyémánt Ligában női 800 méteren nyert a kenyai futó, míg Márton Anita a 9. lett a női súlylökés rendkívül erős mezőnyében.

Caster Semenya megnyerte a női 800 métert az atlétika Gyémánt Liga-sorozat stanfordi állomásán.

A vasárnap, magyar idő szerint késő este véget ért versenyen a dél-afrikai futó 1:55.70 perces időeredménnyel ért célba.
Ez volt a kétszeres olimpiai bajnok első versenye azóta, hogy a svájci szövetségi bíróság június 3-án felfüggesztette a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) döntését, így Semenya egyelőre nem köteles betartani a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) női versenyzőkre vonatkozó tesztoszteronszabályozását.

Caster Semenya 800 méteren hozta a formáját.

"A célom, hogy megvédjem a világbajnoki címemet" - fogalmazott a verseny után az atléta, aki most tervei szerint egy hónapig nem versenyez. Az azonban kérdéses, hogy a jövőben - így a szeptemberi, dohai világbajnokságon - elindulhat-e gyógyszerek nélkül, mivel az IAAF fellebbezett a svájci döntés ellen.
A stanfordi versenyen az amerikai Christian Coleman 100 méteren a világ idei legjobbjával, 9.81 másodperces időeredménnyel nyert, a nők sprinttávján az elefántcsontparti Marie-Josee Ta Lou 11.02-t futott, míg férfi 400 méter gáton az amerikai Rai Benjamin ugyancsak az év legjobb eredményét érte el 47.61-gyel.
Az amerikai viadalnak egy magyar indulója volt: a fedettpályás világbajnok súlylökő Márton Anita 17,46 méterrel a kilencedik helyen végzett az erős mezőnyben. Győzött a kínai Kung Li-csiao 19,79-cel.