Kettős kenyai siker a Boston Marathonon

A női és a férfi bajnoknak is ez volt az első nagy sikere.

A férfiaknál és a nőknél is kenyai sikert hozott a hétfői Boston Marathon, melyen Benson Kipruto és Diana Kipyogei diadalmaskodott.

A világjárvány miatt közel 30 hónap után megrendezett versenyen - melyet a tavalyi törlés után idén eredetileg áprilisban tartottak volna - mindkét afrikai futó első nagy sikerét érte el.

Kipruto - az idei prágai maraton győztese - 2:09:51 órás idővel diadalmaskodott, míg honfitársa 2:24:45 óra alatt ért célba. A férfiaknál két etióp, Lemi Berhanu és Jemal Yimer állhatott még a dobogóra, míg a nőknél Edna Kiplagat és Mary Ngugi révén mindhárom érem kenyai futó nyakába került a nedves időben rendezett versenyen.

A bostoni a világ legrégebbi klasszikus távú viadala, melyet most rendeztek meg 125. alkalommal, a pandémia miatt ugyanakkor húszezer főben maximálták az indulói létszámot.