Lehmann Csongor és Bragmayer Zsanett lett a legjobb magyar a világkupán

Remekül teljesítettek.

Lehmann Csongor és Bragmayer Zsanett végzett a magyarok közül a legelőkelőbb helyen a triatlonosok világkupa-sorozatának tiszaújvárosi állomásán vasárnap, előbbi a férfiaknál negyedik, utóbbi a nőknél hatodik lett.

Lehmann Csongor - aki szombaton selejtezős futamában másodikként végzett - 53:49 perc alatt teljesítette a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló távot. A magyar triatlonos végig nagy csatában volt a győzelemért, bár a végén még a dobogóról is leszorult: a győztes amerikai Eli Hemming mögött hat másodperccel ért célba, az éremszerzőktől öt másodperc választotta el. A döntő öt magyar résztvevője közül rajta kívül még Tóth Tamás és Dévay Márk végzett a legjobb tízben. A harminc résztvevő közül csak egy nem tudta befejezni a versenyt.

A nőknél Bragmayer - aki a szombati selejtezős futamban a legjobb időeredményt érte el - 59:38 perc alatt teljesítette a távot, a közvetlenül utána célba érkező, az úszás után tíz másodperces büntetést begyűjtő Kovács hét másodperccel maradt el tőle. Bragmayer mindössze tíz másodperccel volt lassabb a győztes ausztrál Emma Jeffcoatnál. A nőknél nagy harcban dőlt el az elsőség: Jeffcoat után hárman is egy másodperces hátránnyal érkeztek a célba, az ötödik helyezett ausztrál Natalie van Coevorden pedig hárommal. A női döntő harmadik magyar indulója, Putnóczki Dorka 25. lett a harmincfős mezőnyben, akik közül hárman nem értek célba.

A tiszaújvárosi vk-n negyven ország több mint 150 versenyzője indult.

Az ETU junior Európa-kupában két érmet szereztek a magyarok, a lányoknál Horváth Karolina második, Kropkó Márta harmadik helyen ért célba. A fiúknál öt magyar indul, közülük három, Dévay Zsombor (5.), Karai Levente (7.) és Sinko-Uribe Ábel (8.) végzett a legjobb tíz között.