Turán Frigyesék az Európai Rali Bajnokság lettországi futamán

Az Európai Rali Bajnokság (ERC) idei második futamán, Lettországban is rajthoz áll a Turán Frigyes, Zsiros Gábor kettős a Subaru Impreza R4-es autóval.

A Turán Motorsport közleménye szerint a Rally Liepaja-Ventspils elnevezésű verseny pénteken kezdődik és vasárnap ér majd véget, a résztvevőkre pedig összesen 845 kilométer vár, a gyorsasági szakaszok teljes hossza 243 km. A futamon nyolc helyszínen 15 etapot rendeznek, az útvonal teljes egészében murvás lesz, helyenként hóval és jéggel fedve.

"Nagyon várjuk már a versenyt, nagy volt a hó Lettországban, remélem, hogy komolyabb olvadás azóta sem következett be, mert nagyon szeretnénk egy jó havas futamot teljesíteni" - idézte a közlemény Turán Frigyest.

A magyar duó a sorozat első idei futamán, a január elején rendezett ausztriai Jännerrallye-n az első gyorsasági szakaszon egy kanyarban lesodródott az útról és egy fának ütközött, így korán fel kellett adnia a versenyt.