Bagnaia nyerte a szezonzárót, tizedik hellyel búcsúzott Valentino Rossi

Valentino Rossi 13 másodperccel végzett Bagnaia mögött.

Francesco Bagnaia (Ducati) nyerte a királykategória, a MotoGP futamát a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi szezonzáró Valenciai Nagydíján, a hétszeres világbajnok Valentino Rossi pályafutása utolsó versenyén 10. lett.

A vb-pontversenyben második helyen zárt olasz Bagnaia mögött Jorge Martín (Ducati) és Jack Miller (Ducati) ért célba, míg a világbajnoki címét már korábban bebiztosított francia Fabio Quartararo (Yamaha) ezúttal ötödik lett.

A pályafutását ezzel a versennyel lezáró, 42 éves Rossi több mint 13 másodperces hátránnyal végzett a 10. helyen. Az olaszok klasszisa királykategóriás időszaka előtt 1997-ben a 125 kcm-es, 1999-ben a 250 kcm-es géposztályban végzett vb-elsőként.

A Moto2-es kategóriában csak az utolsó futamon dőlt el az összetett pontverseny: a baleset miatt félbeszakított, így végül csak 16 körös futamon a listavezető ausztrál Remy Gardner ugyan csak tizedik lett, de ez is elégnek bizonyult, hogy megtartsa előnyét a győztes spanyol Raul Fernandezzel szemben.