MotoGP: Sebestyén 22., Stoner nyert a királykategóriában

Sebestyén Péter a 22. helyen végzett a 125 kcm-es kategóriában vasárnap a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei ötödik futamán, a Katalán Nagydíjon, Barcelonában.

A viadal honlapja szerint a 30. helyről rajtolt fiatal magyar egy kör hátránnyal zárta a viadalt a győztes spanyol Nicolas Terol mögött.

A futamot 34-en kezdték el, s végül 29-en értek célba.

A MotoGP-ben az ausztrál Casey Stoner, míg a Moto2-ben a német Stefan Bradl érte el a legjobb időt.

Következik: Brit Nagydíj, június 12., Silverstone.

Eredmények:
MotoGP:
1. Casey Stoner (ausztrál, Honda) 43:19.779 p
2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 2.403 mp hátrány
3. Ben Spies (amerikai, Yamaha) 4.291 mp h.
Az állás az ötödik futam után (még 13 van hátra): 1. Lorenzo pont, 2. Stoner 91, 3. Andrea Dovizioso (olasz, Honda) 63

Moto2:
1. Stefan Bradl (német) 41:38.888 perc
2. Marc Marquez (spanyol) 4.141 mp hátrány
3. Alex Espargaro (spanyol) 8.409 mp h.
Az állás az ötödik futam után (még 12 van hátra): 1. Bradl 102 pont, 2. Simone Corsi (olasz) 59, 3. Andrea Iannone (olasz) 49

125 kcm:
1. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) 42:29.647 p
2. Maverick Vinales (spanyol, Aprilia) 10.356 mp hátrány
3. Jonas Folger (német, Aprillia) 15.260 mp h.
...22. Sebestyén Péter (KTM) 1 kör hátrány
Az állás az ötödik futam után (még 12 van hátra): 1. Terol 120 pont, 2. Sandro Cortese (német) 72, 3. Folger 68