ÉLŐ: MotoGP Katalán Nagydíj, 2. szabadedzés

Az idei ötödik versennyel folytatódik a MotoGP, a helyszín ezúttal a Katalán Nagydíj. Nézd nálunk élőben a második szabadedzés eseményeit, kezdés 14:10-kor!

A barcelonai pályát 1989-ben tervezték és 1991-ben mutatkozott be itt a Forma 1-es száguldó cirkusz. Az első gyorsasági motoros Katalán Nagydíjat 1995-ben rendezték itt. Gyors pályának számít, a célegyenese 1047 méter. Ugyanakkor a pálya további részei technikásak, és erősen koptatják a gumikat, mivel a motorosoknak erősen fékezniük kell a kanyarok előtt.

Az első nagydíjat az 500 kcm-ben a spanyol Alex Criville nyerte, a 250-esek mezőnyében Max Biaggi lett az első, a 125 kcm-ben japán siker született Harucsika Aoki révén. Criville mindössze 160 ezreddel tudta megelőzni a japán Sinicsi Itót.

Le Mans-ban pályafutása negyvenedik világbajnoki futamgyőzelmét aratta Jorge Lorenzo a gyorsaságimotoros vb-sorozatban, és 90 pontjával a vezetést is átvette. Az NGM Forward Racing tegnap hivatalos közleményben tudatta a nagyvilággal, hogy a Portugál Nagydíj kvalifikációján megsérülő Colin Edwards Barcelonában visszatér a gyorsasági motoros világbajnokság királykategóriájának mezőnyébe.

A délelőtti első szabadedzésen Casey Stoner volt a leggyorsabb a Repsol Hondával. Az edzésről szóló beszámolónkat itt olvashatod el.