Dél-afrikai futamgyőztes Spielbergben

Brad Binder a többiekkel ellentétben nem cserélt kereket: bejött neki.

A dél-afrikai Brad Binder nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság Osztrák Nagydíján a MotoGP-futamot vasárnap Spielbergben.

A KTM pilótája pályafutása második sikerét aratta a királykategóriában, megelőzve az olasz Francesco Bagnaiát és a pole pozícióból rajtoló, spanyol Jorge Martint. Utóbbi nyerte ugyanott egy hete a vb-sorozat előző versenyét, a Stájer Nagydíjat.

A szezon végén visszavonuló, kilencszeres világbajnok Valentino Rossi a nyolcadik helyen ért célba a 86 ezer szurkoló előtt rendezett nagydíjon.

MotoGP, 28 kör, (115,3 km):

1. Brad Binder (dél-afrikai, KTM) 40:46.928 perc
2. Francesco Bagnaia (olasz, Ducati) 9.991 másodperc hátrány
3. Jorge Martin (spanyol, Ducati) 11.570 mp h.
A vb-pontverseny állása 11 futam után (még 7 van hátra): 1. Fabio Quartararo (francia, Yamaha) 181 pont, 2. Bagnaia 134, 3. Joan Mir (spanyol, Suzuki) 134

Moto2, 25 kör (107,95 km):
1. Raúl Fernández (spanyol, Kalex) 37.19.890 perc
2. Ogura Ai (japán, Kalex) 0.845 másodperc hátrány
3. Augusto Fernández (ESP/Kalex) 2.747 mp h.
A vb-pontverseny állása 11 futam után (még 8 van hátra): 1. Remy Gardner (ausztrál, Kalex) 206 pont, 2. R. Fernández 187, 3. Marco Bezzecchi (olasz, Kalex) 159

Moto3, 23 kör (99,314 km):
1. Sergio Garcia (spanyol, GasGas) 37:10.345 perc
2. Deniz Öncü (török, KTM) 0.027 másodperc hátrány
3. Dennis Foggia (olasz, Honda) 0.346 mp h.
A vb-pontverseny állása 11 futam után (még 8 van hátra): 1. Pedro Acosta (spanyol, KTM) 196 pont, 2. Garcia 155, 3. Romano Fenati (olasz, Husqvarna) 107

Borítókép: twitter.com/MotoGP