Ez a gumiválasztás akár vb-címet is érhet Márqueznek!

A kétszeres világbajnok Marc Márquez (Repsol Honda) három második helyezése után ezúttal GP-t nyert a németországi Sachsenringen. A spanyol motoros összességében harmadszor állhatott fel idén a dobogó tetejére, miután Cal Crutchlow-t és Andrea Doviziosót megelőzbe diadalmaskodott. Valentino Rossi csak 8. lett, Jorge Lorenzo csak a 15. pozícióban zárt.

Márquez az élről indult a viadalon, de visszaesett az ötödik helyre, sőt, ki is csúszott, s ezt követően a kilencedik helyről folytatta a versenyzést.

Féltávnál azonban jobban taktikázott az élmezőny tagjainál, köztük a - csapatjelzés ellenére is -  kint maradó Rossinál, és a korai esős-slick gumiváltással rengeteg másodpercet vert rájuk a felszáradó pályán.

Márquez végül magabiztosan nyert tíz másodpercet verve első számú üldözőjére, Crutchlowra, és 26 mp-cel előzve Valentino Rossit, ezzel pedig tekintélyes, közel 50 pontos előnyre tett szert összetettben a szezon felénél.