Fájdalmakkal küzdött a versenyen: operációra volt szükség

Megműtötték a MotoGP egyik legjobbját.

Megműtötték a gyorsaságimotoros-világbajnokság elit kategóriájában, a MotoGP-ben második helyen álló Fabio Quartararót.

A Yamaha francia versenyzőjének jobb alkarját kellett operálni, miután a vasárnapi Spanyol Nagydíjon fájdalmai miatt nem tudta megfelelően húzni a gázt. Quartararo féltávig magabiztosan vezetett, majd hirtelen lassulni kezdett és végül csak a 13. helyen ért célba. A 22 éves motorosnak 2019-ben is volt már hasonló problémája és akkor is műtét segített rajta, elmondása szerint azonban az akkori beavatkozást megelőzően egyszer sem befolyásolta negatívan a versenyét a fájdalom.

A Yamaha keddi tájékoztatása szerint az idén eddig két futamot nyert sportoló már a jövő héten esedékes Francia Nagydíjon ott lesz a mezőnyben. Quartararo a balul sikerült futam ellenére második az összetettben, s csupán két pont a hátránya az olasz Francesco Bagnaiával szemben.

Fotó: Jose Breton/Pics Action/NurPhoto via Getty Images

Borítókép: Jose Breton/Pics Action/NurPhoto via Getty Images