WTCC: Michelisz Norbert hatodik és tizenegyedik lett Kínában

A hatodik és a tizenegyedik helyen zárta a túraautó-világbajnokság sanghaji futamait Michelisz Norbert, a Citroen pedig megszerezte a márkavilágbajnoki címet.

A szalagkorlát sérülése miatt mindössze néhány órával a futamok előtt megrendezett időmérőn Michelisz Norbert a 15. helyen zárt, így az első versenyen ebből a pozícióból indult. A Zengő Motorsport pilótája jól kapta el a rajtot, többen pedig a rajtrácson ragadtak, így a magyar versenyző egyből a hetedik helyre került. Az első kör után több baleset miatt a biztonsági autó mögött köröztek a versenyzők. Az újraindítást követően Michelisz maradt a hetedik helyen, míg az élen a három citroenes csatázott egymással, melyből végül José María López került ki győztesen. Ezzel az is eldőlt, hogy a Citroen megszerezte a márkavilágbajnoki címet.

A Hondával versenyző magyar pilóta folyamatosan támadta Lapierre-t, és az utolsó körben, néhány méterrel a célvonal előtt sikerült megelőznie a franciát, így hatodikként zárta az első futamot.

A balesetek miatt a második futamon Michelisz a tizenkettedik helyről kezdett. Problémamentes rajt után a magyar pilóta tudta tartani pozícióját, így utolsó előttiként fejezte be a versenyt. A futam végén az élmezőnyben változás történt, a citroenes Mueller megelőzte a sokáig vezető Tarquinit, és megnyerte a Kínai Nagydíj második versenyét.

A világbajnoki pontversenyt két versenyhétvégével, azaz négy futammal a sorozat vége előtt López vezeti, őt 75 ponttal lemaradva Muller követi. Loeb a harmadik, a negyedik helyért pedig Ma (177 pont), Michelisz (172) és Tarquini (171) van nagy csatában.