Vinales diadalmaskodott a Maláj Nagydíjon

A spanyol pilóta a múlt heti kudarc ellenére magabiztosan szerezte meg a győzelmet.

A Yamahával versenyző Maverick Vinales nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi, Maláj Nagydíját.

A spanyol pilóta egy hete Ausztráliában, az első helyért csatázva, az utolsó körben csúszott ki, most azonban magabiztos teljesítménnyel szerezte meg szezonbeli második győzelmét.
Másodikként a 11. helyről rajtolt, nyolcszoros világbajnok spanyol Marc Marquez végzett a Hondával, míg a dobogó harmadik fokára a Ducatival induló olasz Andrea Dovizioso állhatott fel.

Malajziában a Moto2-ben avattak világbajnokot: Marc Marquez öccse, Álex úgy nyerte meg a vb-pontversenyt, hogy Brad Binder mögött második helyen zárta a futamot. A 23 éves spanyol pilóta pályafutása második vb-címét gyűjtötte be, 2014-ben a Moto3-ban diadalmaskodott.

Az idei vb-sorozat két hét múlva Valenciában zárul.

MotoGP (20 kör, 110,86 km):
1. Maverick Vinales (spanyol, Yamaha) 40:14.632 perc
2. Marc Marquez (spanyol, Honda) 3.059 mp hátrány
3. Andrea Dovizioso (olasz, Ducati) 5.611 mp h.
Az állás 18 futam után (még 1 van hátra): 1. M. Marquez 395 pont (már világbajnok), 2. Dovizioso 256, 3. Vinales 201