Robogós bajnok lett a gyorsasági vb-n is megforduló Sebestyén

Derűs és napos „vénasszonyok” várták a MAMI Kupasorozatának utolsó kiemelt balassagyarmati versenyére látogató közel 3000-es nézőközönséget és a versenyzőket.

Sebestyén Péter #756 és kis csapata izgatottan készült az utolsó megmérettetésre, mely a kupasorozat robogó speciál kategóriájának 2012-es bajnoki címét jelenthette számára.

A szombati napon megtartott szabadedzéseken Péter minden lehetőséget kihasználva edzett és ennek meg is lett az eredménye, hiszen kiváló eredménnyel szerezte meg a pole-pozíciót. Az örömteli eredményt egy feltehetően anyaghibából adódó motormegállás árnyékolta be. Péter és kis csapata Ráski Róberthez fordult segítségért, aki energiáját nem sajnálva éjszakába nyúlóan addig dolgozott a motoron, amíg az újra „életre nem kelt”.

Az első verseny első köreiben Péternek be kellett járatni a felújított motort, így leszakadt a vezető hármas bolyról, de később folyamatosan csökkentette hátrányát és egy hatalmas és látványos csatát követően befutott az első helyen.

A versenyt követő átvizsgálás során még mindig akadtak olyan apró problémák, melyeknek alkatrész hiányában egy részét Ráski Róbertnek sikerült orvosolni és ez elegendő volt ahhoz, hogy Péter biztonságon motorozással megszerezze a 2. dobogós helyet. Sebestyén Péter #756 a balassagyarmati futamokat követően nem csak a hétvégi versenyeken aratott sikereket, hanem a kupasorozatban szerzett eredményeinek köszönhetően a 2012-es év MAMI Kupasorozatának speciál robogós kategóriájának bajnoka is lett.

Sebestyén Péter #756: "Izgultam, - amikor megállt a motorom, hiszen Dede István – aki sajnos most éppen hétvégén Németországban dolgozott - egész évben rendkívül jól felkészített versenymotort biztosított nekem és tudtam, hogy nem lehet nagy baj. Kissé meglepett, hogy valószínűleg anyaghiba okozta a gondot. Ráski Robinak szívből hálás vagyok, hogy segített életben tartani és megszerezni a döntő futamokkal járó bajnoki címet. Sokat köszönhetek gyári szponzoromnak a Polini Infotechnek, akik a Polini csúcstechnikai hátterét biztosították számunkra. - Dede Istvánnak pedig – KÖSZÖNÖM DEDE – MEGNYERTÜK !!! Szuper volt!!!"