DTM: Spengler lett a bajnok a BMW első évében

A DTM-be visszatérő BMW kanadai pilótája, Bruno Spengler szerezte meg a bajnoki címet a 2012-es szezonban, miután a szezonzáró hockeinheimi futamon elsőként szelte át a célvonalat.

Spengler (Schnitzer BMW) győzelme révén a DTM-be 20 éves szünetet követően visszatérő BMW-nek már az első szezonjában sikerült bajnoki címet szereznie. A 3. helyről induló kanadai pilóta már a rajtnál megelőzte a lassan induló Paffettet és a pole-ból induló Augusto Farfust (RBM BMW), az első helyet pedig ezt követően már nem is engedte ki a keze közül. Ezzel szemben a bajnoki ponttáblázatot a futam előtt még 3 pontos előnnyel vezető Paffett csak a 4. helyen állt az első kör végén. Paffett nem sokkal később azonban feljött a 3. helyre miután a rajtnál Joey Hand BMW-jével ütköző Mattias Ekström (Abt Audi) szélesre futott a Spitzkehre kanyarnál. A brit ezt követően Farfust is megelőzte az első kerékcsere alatt majd a Spenglerrel szembeni 4.1 másodperces hátrányát is kezdte ledolgozni, a kanadai pilóta azonban ma utolérhetetlen volt, hiszen Paffett egyszer sem tudott 1.1 másodpercnél közelebb kerülni hozzá. Spengler így idei 4. győzelmét aratta, amivel 4 ponttal Paffett előtt a bajnoki címet is sikerült megszereznie.

A 3. helyen Farfus ért célba, a futam előtt a bajnoki címre még esélyes Jamie Green (HWA Mercedes) előtt, aki a 9. helyről küzdötte fel magát a futam végére a 4. pozícióba. Az 5. helyen Dirk Werner (Schnitzer BMW), míg a 6. helyen legjobb Audisként Edoardo Mortara (Rosberg Audi) ért célba köszönhetően annak, hogy Ekström a kerékcserét követően kiesett a versenyből, mert elvesztette autója jobb első kerekét. A pontszerző helyeket végül Andy Priaulx (RBM BMW), Hand, Ralf Schumacher (HWA Mercedes) és Christian Vietoris (HWA Mercedes) tette teljessé.
A DTM-ből a szezon végén távozó David Coulthardnak (Mücke Mercedes) az utolsó futamán sem volt szerencséje, az egykoron az F1-ben versenyző skót pilótát Timo Scheider (Abt Audi) forgatta ki a verseny 23. körében a Mercedes Arénánál, amiért az Audi kétszeres bajnoka egy bokszutca áthajtásos büntetést kapott.

Adrien Tambay (Abt Audi) és Mike Rockenfeller (Phoenix Audi) szintén a futam elején estek ki egy-egy baleset vétlen áldozataként, míg Miguel Molina (Phoenix Audi) versenye akkor ért véget, amikor egy vezetői hibát követően a spanyol pilóta kicsúszott és a kavicságyban ragadt a Sachs kanyarnál.