Csak három körig tartott Michelisz versenye

Még tapadás nélkül is remekül védte pozícióját.

Michelisz Norbert versenye érdemben csak három körig tartott Zandvoortban, utána nem volt tapadása, és defektgyanú miatt ki kellett állnia a boxba, írja a michelisz.hu.

A szombat reggeli időmérőn a 13. helyen végzett Michelisz Norbert, de az első futam rajtrácsán a 12. helyre állhatott fel, miután az eredetileg nyolcadik Daniel Haglöf öt rajthelyes büntetést kapott. A legjelentősebb változás azonban az volt, hogy miután az időmérőn a Link&Co négy autója óriási fölénnyel verte el a komplett mezőnyt, azonnali hatállyal visszaállították a márka BoP-jét a Szlovákiában érvényben lévőre, azaz újra 97,5%-os motorerőt használhattak csak.

Michelisz a rajt után maradt a 12. helyen, és az első körben Esteban Guerrieri támadásait kellett visszavernie. A második körre a magyar pilóta alatt lelassult a Hyundai, rádión jelezte is, hogy nem megfelelő a tapadása, viszont így már nemcsak Guerrieri, hanem Haglöf is erősen támadta őt, de a jelentősen lassabb autóval is védte a pozícióját. A harmadik körben aztán Guerrieri csak meg tudta előzni a továbbra is problémákkal küszködő Micheliszt.

Ezután folyamatosan csúszott vissza, az autó bal elején állandó vibrációra és nulla tapadásra panaszkodott, és az ötödik körben ki is jött a boxba a defektgyanú miatt. Egy kerékcsere után visszatért a pályára, de innentől ezt a futamot már csak a vasárnapra való felkészülésre tudta használni. A hollandiai versenyhétvége programja vasárnap 8 órakor a második időmérővel folytatódik.