Alpok-Adria Bajnokság: tíz férfit is megelőzött Kis Viktória

A MetalCom-Adrenalin H-Moto Team versenyzője a 29. helyen végzett a Superbike-ban az Alpok-Adria bajnokság szlovák vasárnapi idénynyitó futamán, míg a Magyar Bajnokság Open kategóriájában a 4. lett

A MetalCom-Adrenalin H-Moto Team két tehetsége, Gyutai Adrián és Kis Viktória is megkezdte a 2012-es szezonját az Alpok-Adria Bajnokságban. A két fiatal, tehetséges motoros fantasztikusan teljesített az időmérőn: Gyutai Adrián a pole pozíció után a futamgyőzelmet is megszerezte a 125GP kategóriában, míg a Superbike mezőnyében Kis Viktória a férfiak között a 29. helyet szerezte meg, míg a Magyar bajnokság Open kategóriájában a 4. helyen végzett. Kis Viktória úgy érzi, most megtapasztalhatta, hogy jelenleg hol a helye ebben a mezőnyben, ám a tesztekkel és rengeteg motorozással az év második felére képesnek tartja magát, hogy odaérjen a pontszerző helyek valamelyikére.

Amíg a MetalCom-Adrenalin H-Moto Team élversenyzője, Győrfi Alen a Superbike világbajnokság Superstock 1000-es sorozata asseni futamán a 10. helyen állt, amikor egy víztócsán megcsúszva bukott és a verseny feladására kényszerült, addig a csapat másik két motorosa, Gyutai Adrián és Kis Viktória is megkezdte idei szereplését a SlovakiaRingen az idei Alpok-Adria Bajnokságon. A 125GP kategóriában Gyutai Adrián fantasztikus teljesítményt nyújtva előbb élete első pole pozícióját szerezte meg, majd megnyerte a vasárnapi futamot úgy, hogy a leggyorsabb köridő is az övé lett, azaz a maximális 27 ponttal zárta az idénynyitót.

A Superbike kategóriában induló Kis Viktória a szombati időmérőn a 2:17.8-as eredménye a 30. rajthelyre volt elég, míg a versenyen egy jó rajtot követően hatalmas csatákat vívva végül a 29. helyen végzett a tizedik körben Juhász Dávid bukása miatt leintett futamon. Mindenesetre Viki úgy érezte, a gumiválasztásnál nem reagáltak jól az időjárás változásra, és az időmérőhöz képest jóval hűvösebb, szelesebb időben az abroncsai egy idő után túl lágynak bizonyultak az egyre hidegebb aszfalton.

„A hatodik kör környékén a jobb oldali profil már eléggé elkopott, kigyorsításnál elkezdett csúszkálni a motor hátulja. A tizedik körben Juhász Dávid sajnálatos bukása miatt leintették a versenyt, de mivel teljesítettük a minimum távot, értékelhető lett a futamunk. Végül 29. helyen végeztem, magam mögé utasítva tíz férfit, ráadásul 2.17,231-es köridőmmel megfutottam az eddigi legjobbamat a szlovák a ringen. Összességében nagyon jól éreztem magam a futam alatt, csak azt sajnálom, hogy a rossz gumiválasztás miatt nem tudtam kihozni a maximumot. Noha messze voltam a pontszerzéstől, nem vagyok elkeseredve, hiszen az út elején járok. Arra mindenképpen jó volt a verseny, hogy megtudjam, hol tartok most, mert az tiszta volt előttünk, hogy hova akarok eljutni. Egy biztos, sok motorozással, a tesztekkel behozható a még tapasztalható lemaradásom” – fogalmazott Kis Viktória, aki ugyanezen verseny alatt a Magyar Bajnokság Open kategóriájában viszont a 4. helyen végzett.

Alpok-Adria Bajnokság következő futamát május 12-13-án rendezik Brno-ban, ahol már a csapat negyedik versenyzője, Nagy Győző is rajthoz áll a Superstock 600 kategóriában.