Alex Zanardi balesete után 15 évvel paralimpiai bajnok lett

Hihetetlen sportember, igaz küzdő! A korábbi Forma-1-es versenyző, CART-bajnok Alessandro Zanardi aranyérmet nyert a riói paralimpián.

A példaképnek sem utolsó Zanardi négy évvel ezelőtt Londonban már szerzett három érmet – ebből kettő arany volt. A bajnok kézi hajtású kerékpárral szeli a kilométereket, a 20 km-es időfutam után akasztottak aranyat a nyakába, itt címet védett és csapatban is szerezhet még érmet. A 49 éves sportember 28 perc, 36,81 másodperc alatt teljesítette a távot.

Zanardi szinte napra pontosan 15 évvel ezelőtt szenvedett horrorbalesetet a Lausitzringen, ami mindkét lábába került. Majdnem elvérzett, többször újraélesztették, egy hétig kómában feküdt, de nem adta fel.

A korábban az F1-ben a Williamsszel versenyző, kétszeres CART-bajnok innen is visszajött, még 2015-ben is szerepelt GT-versenyeken.

2007 óta versenyez kerékpáron is, hatszoros világbajnok, nyert a New York Maratonon, Ironmanen is.

„Soha nem voltam ilyen mentális állapotban. Amikor már legszívesebben feladnám, mert úgy érzem, nem maradt több bennem, akkor is lehet továbbmenni. Csak csukd be a szemed öt másodpercre, mire kinyitod, a többiek feladják. Ezek az öt másodpercek éltetnek. Mindig van egy kis tartalékenergia valahol az ember testében, csak meg kell találni” – mondta a bajnok.