Rosberg a pole-ban 200. nagydíjhétvégéjén

A Q1-ben még altatott a Mercedes, majd a jubiláló német szintet lépett.

A 2016-os Forma-1-es világbajnokság Szingapúri Nagydíjának időmérő edzésének első periódusában a két Mercedes még csak a harmadik helyen állt a csapatok erősorrendjében, ugyanis mind a Red Bull, mind a Ferrari jobb időeredményre volt képes a Q1-ben, mint az ezüstnyilak. A Ferrari szempontjából nem is olyan apró szépséghiba, hogy Sebastian Vettel egyszer túl keményen hajtott át egy kerékvetőn, aminek hatására valami elhajlott autója felfüggesztésében, így a négyszeres világbajnok az utolsó helyről kell, hogy nekivágjon a versenynek.

A három leggyengébb csapat pilótái közül a svéd Marcus Ericsson (Sauber) élt a Vettel kiesésével kínálkozó lehetőséggel, megelőzve csapattársát, Felipe Nasrt valamint a Renault és a két Manort. Ericssonnak a Q2-ben már nem volt esélye, így inkább gumit spórolt a szokás szerint kiszámíthatatlannak és hosszúnak ígérkező futamra. Rajta kívül a Q2-ben búcsúzott még a két Williams, a két Haas – köztük az utolsó körében hibázó Romain Grosjean -, valamint az utolsó körét szintén elrontó Jenson Button.

A kvalifikáció ezen szakaszában már a Mercedes is feltekerte motorját, és állva hagyta a még versenyben levő pilótákat, Rosberg és Hamilton az első két helyen jutott be a Q3-ba, igaz a két Red Bull nem a legpuhább ultralágyon teljesítette leggyorsabb körét, hanem szuperlágyon, amivel az energiaitalosok taktikai előnybe kerültek a holnapi napra – ehhez már csak jól kellene rajtolniuk…

A Q3 a Grosjean balesete miatti pályakarbantartás miatt tíz perc csúszással kezdődött, és a jubiláló Nico Rosberg pole-jával ért véget: a 200. nagydíjhétvégéjét teljesítő német 1:42.584-et autózva szerezte meg pályafutása 30. első rajtkockáját, és mivel csapattársa, Lewis Hamilton belehibázott a mért körébe, ezért Daniel Ricciardo rajtolhat Rosberg mellől, a brit pedig mögüle, vagyis újabb fordulat jöhet a két Mercedes-pilóta között a világbajnoki trófeáért vívott háborúban! Az ötödik helyet Kimi Raikönnen szerezte meg, a hatodik-hetedik helyen a Rosberghez hasonlóan szintén 200. F1-es víkendjén szereplő Toro Rosso két pilótája, Carlos Sainz és Danyil Kvijat végzett.