Forma-1: Vettel megtörte Hamilton uralmát Montrealban

Sebastian Vettel autózta a leggyorsabb időt a Kanadai Nagydíj harmadik időmérő edzésén, a második helyen Alonso, a harmadikon pedig Lewis Hamilton végzett

Pénteken Lewis Hamiltont nem lehetett legyőzni a Forma-1 Kanadai Nagydíjának első két szabadedzésén, a harmadik tréning azonban megmutatta szombaton, hogy a brit pilóta sem verhetetlen, ugyanis Sebastian Vettel autózta a legjobb időt, és Fernando Alonsónak is sikerült megelőznie Hamiltont.

A harmadik szabadedzés is úgy indult, ahogy az előző kettő, azaz óvatosan. Az összes pilóta ment egy felvezető kört, majd be a boxba, ahol tovább állítgatták a beállításokat. Kivéve Rosberget, akinek autója megállt az első kanyarban, a német pilóta nem is tudta már folytatni a tréninget. Kissé melegedett az idő a péntekihez képest, a levegő hőmérséklete 23 fok, az aszfalté pedig 28  fok volt. Esőnek nyoma sem volt, verőfényes napsütésben kezdhették meg a köröket a versenyzők Montrealban. Kobayashi és Raikkonen volt az első két pilóta, aki mért időt futott a kanadai versenypályán.

A hatodik körben máris sárga zászlót lengettek a pályán, az első kanyarban Vergne vesztette el uralmát a járműve felett, és becsapódott a gumifalba. Szerencsére a pilótának semmi baja sem lett. Button átvette a vezetést, és  Alonso érkezett meg a második helyre. Az öszes versenyző a lágy gumikeveréket választotta az edzésre, az első helyen pedig Vettel állt, a német pilóta épphogy 1:15 fölött maradt. Alonso próbálkozásait siker koronázta, de a spanyol pilóta nagyjából öt másodpercig örülhetett, ugyanis megérkezett Hamilton, és folytatva a tegnap megkezdett parádéját, rögtön az első helyen nyitott.

Ricciardo és Hulkenberg próbálgatták a szuperlágy keveréket, de nem sikerült nekik kiugró eredményt elérniük. A 15. körben Vettel teljes egy ezredmásodperccel megelőzte Hamiltont, és átvette az első helyet, de pillanatokkal később már Alonso vezetett, 1:14.448-as idővel. A 20. körben Raikkonen érdekes módját választotta a boxutcába való bemenetelnek, előbb levágott egy sikánt, majd eszébe jutott, hogy balra van a boxutca, és árkon-bokron át vágva igyekezett elhagyni a pályát. A manőver a versenybíráknak is feltünt, akik vizsgálják az esetet.

A harmadik szabadedzés, Vettel autózta a leggyorsabb időt (1:14.442) , a második Alonso lett (1:14.448), a harmadik pedig Hamilton (1:14.712) .

Részletes közvetítésünket a harmadik szabadedzésről itt tudod megnézni!