Olasz győzelem a MotoGP Teruel Nagydíján

A szezon két hét múlva a valenciai Európa Nagydíjjal folytatódik.

A Yamahával versenyző olasz Franco Morbidelli nyerte a MotoGP futamát a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Teruel Nagydíján, a spanyolországi Alcanízban.

"Amikor tiszta volt a levegő előttem, úgy döntöttem, minden körben mindent beleadok, amit csak tudok. Nagyon jól beállítottuk a motort, így végig pontosan, gyorsan és agresszíven tudtam vele menni" - nyilatkozta az idei második győzelmét arató Morbidelli, aki összetettben feljött a negyedik helyre.

Mögötte a Suzuki két spanyol versenyzője, Alex Rins és Joan Mir lett a második és a harmadik. A pontversenyben élen álló Joan Mir továbbra sem nyert futamot ebben a szezonban, ennek ellenére már 14 ponttal vezet Fabio Quartararo előtt, aki ezúttal nyolcadik lett.

Nakagami Takaagi, aki 16 év után első japán motorosként szerzett rajtelsőséget, már az első körben kiesett.

A címvédő Andrea Dovizioso ezúttal a 13. helyen végzett, a pontversenyben pedig az ötödik helyre csúszott vissza.

MotoGP (23 kör, 116,77 km):

1. Franco Morbidelli (olasz, Yamaha) 37:44.602 perc
2. Alex Rins (spanyol, Suzuki) 2.205 másodperc hátrány
3. Joan Mir (spanyol, Suzuki) 5.376 mp h.
Az állás 11 futam után (még 3 van hátra): 1. Mir 137 pont, 2. Fabio Quartararo (francia, Yamaha) 123, 3. Maverick Vinales (spanyol, Yamaha) 118

Moto2 (21 kör, 106,62 km):

1. Sam Lowes (brit, Kalex) 39:27.645 perc
2. Fabio Di Giannantonio (olasz, Speed Up) 8.425 másodperc hátrány
3. Enea Bastianini (olasz, Kalex) 10.871 mp h.
Az állás 12 futam után (még 3 van hátra): 1. Lowes 178, 2. Bastianini 171, 3. Luca Marini (olasz, Kalex) 155

Moto3 (19 kör, 96,46 km):

1. Jaume Masia (spanyol, Honda) 37:44.602 p
2. Szaszaki Ajumu (japán, KTM) 0.051 mp h.
3. Toba Kaito (japán, KTM) 0.152 mp h.
Az állás 12 futam után (még 3 van hátra): 1. Albert Arenas (spanyol, KTM) 157 pont, 2. Ogura Aj (japán, Honda) 138, 3. Celestino Vietti (olasz, KTM) 137

Borítókép: Steve Wobser/Getty Images