Továbblépett a Penguins, 7. meccs dönt a címvédő sorsáról

A Pittsburgh Penguins lehengerlő második harmadbeli játékával 6-3-ra legyőzte a vendég New York Rangers csapatát, így összesítésben 4-1-gyel jutott tovább az NHL rájátszásának első köréből.

A szombati játéknap másik két összecsapásán is hazai sikerek születtek. A címvédő Chicago Blackhawks az első harmad után még kétgólos hátrányban volt a St. Louis Blues-zal szemben, ám fordított, és mindent eldöntő hetedik felvonásra kerül sor a párharcban St. Louisban.

A jól hajrázó Anaheim Ducks 5-2-re verte a Nashville Predatorst, és összesítésben 3-2-re vezet. A párharcban ez volt az első alkalom, hogy a vendéglátó győzött.

Főcsoport-negyeddöntők:
Kelet:
Pittsburgh Penguins-New York Rangers 6-3
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-1 a Pittsburgh javára.