Szétlövés döntött két mérkőzésen is

Nyert a San Jose Sharks és a Vancouver Canucks.

A San Jose Sharks és a Vancouver Canucks is szétlövés után nyert az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) szerdai játéknapján.

St. Louisban a 60 perces alapjátékidő egy-egy gólt hozott, majd a kiállításokban bővelkedő - hét a hazaiaknál, öt a vendégeknél - összecsapás lezárásaként a szétlövés negyedik párjában a San Jose Tomas Hertl révén megszerezte a győzelmet érő találatot. Vancouverben lényegesen fordulatosabb volt a Canucks-Canadiens mérkőzés, a hazaiak négyszer jutottak egygólos vezetéshez, de a vendégek négyszer egyenlítettek, majd az 57. percben - a találkozón először - megszerezték a vezetést. Előnyüket viszont mindössze 32 másodpercig tudták megtartani, így 5-5 után jöhetett a ráadás. A szétlövésben három pár után 1-1-re álltak, majd a meccsen kétszer is emberelőnyös szituációban eredményes, plusz egy gólpasszt adó Bo Horvat eldöntötte a párbajt, és a mérkőzést. Csapattársa, Brock Boeser 2+1-gyel zárt, a vesztes montrealiaknál Tyler Toffoli három gólig jutott. Szezonbeli negyedik mérkőzését is megnyerte a Vegas Golden Knights - harmadszor a rendes játékidőben kerekedett riválisa fölé -, ezúttal 5-2-re bizonyult jobbnak a vendég Arizona Coyotes gárdájánál. Shea Theodore két góllal, Marc-Andre Fleury 21 védéssel járult hozzá a hazai győzelemhez. A Golden Knights négyéves fennállása során először tudott megszakítás nélkül négy győzelmet aratni az idény rajtját követően.

Toronto Maple Leafs-Edmonton Oilers 1-3
St. Louis Blues-San Jose Sharks 1-2 - szétlövés után
Anaheim Ducks-Minnesota Wild 2-3
Vancouver Canucks-Montreal Canadiens 6-5 - szétlövés után
Vegas Golden Knights-Arizona Coyotes 5-2

Borítókép: Scott Rovak/NHLI via Getty Images