NHL: idegenben szerzett előnyt a címvédő - eredmények

A címvédő Chicago Blackhawks ráadásban 3-2-re nyert a St. Louis Blues otthonában az NHL rájátszásának pénteki játéknapján, és így összesítésben is 3-2-re vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban.

A Chicago az első két összecsapást elveszítette, azóta viszont sorozatban harmadszor diadalmaskodott.

Ezúttal a kapitány, az olimpiai és világbajnok, Stanley Kupa-győztes Jonathan Toews volt a hős, aki a 68. percben döntötte el a találkozót.

Az Anaheim Ducks remek harmadik harmadbeli játékával verte 6-2-re a Dallas Starst, és szintén 3-2-re vezet.

Keleten a Philadelphia Flyers úgy nyert 2-1-re a New York Rangers ellen, hogy kapusa, Steve Mason kapus 37 védést mutatott be. A párharc itt 2-2.