NHL: a Chicago szerzett előnyt a Stanley Kupa-döntőben

A Chicago Blackhawks háromszori hosszabbítás után 4-3-ra legyőzte a vendég Boston Bruins csapatát az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) Stanley Kupa-döntő első mérkőzésén.

Nagy iramban kezdett a legutóbb 2010-ben bajnok Blackhawks, ám a 2011-es Stanley Kupa-győztes rivális túlélte a kezdeti rohamokat, majd fokozatosan átvette az irányítást, és a 14. percben Nathan Horton hozta kihagyhatatlan helyzetbe Milan Lucicot.

A második játékrész 51. másodpercében Lucic újra beköszönt, a rájátszás legponterősebb játékosa ezúttal David Krejcitől kapta a gólpasszt. Gyorsan volt válasz a túloldalon: Marian Hossa korongszerzés után Brandon Saadot szolgálta ki, és a 20 éves csatár megszerezte pályafutása első NHL-es playoff-találatát. A Bruins kapusa, Tuukka Rask 149 perc 36 másodperc elteltével kapott gólt. A folytatásban is a Chicago próbálkozott sokat, de még kettős emberelőnyben sem sikerült egyenlítenie.

A záró játékrészben először került létszámfölénybe a Boston, és Patrice Bergeron nem hibázott. Két perc múlva jött a válasz, Dave Bolland talált be. Később szerencsés góllal egyenlített a hazai gárda: Johnny Oduya távoli lövése egy védőről pattant be. A Bruins öt mérkőzés után kapott ilyen sok gólt.

Hiába lőtt sokkal többet kapura a Blackhawks a későbbiekben is, jöhetett a hirtelen halál. A playoffban így mind a 15 párharcban - főcsoport negyed- és elődöntőkben, valamint finálékban - volt legalább egyszer hosszabbítás, ez most fordult elő először az NHL történetében.

Az első ráadás játékrészben több helyzetet dolgozott ki a Bruins, ám Corey Cawford mindent védett, még csapata emberhátránya alatt is.

A második legvégén Zdeno Chara lövése a kapuvason csattant, így jött a hatodik (!) játékrész. A 113. percben egy kapu elé belőtt korongba többen is beleértek, és végül Andrew Shaw-ról bepattant, így övé a győztes találat.

JÉGKORONG
NHL, nagydöntő:

Döntő, 1. mérkőzés:
Chicago Blackhawks-Boston Bruins 4-3 (0-1, 1-1, 2-1, 0-0, 0-0, 1-0), háromszori hosszabbítás után