Idegenben győzött a Los Angeles Kings

A második harmad elején a vendégek érvényesíteni tudták akaratukat.

A Vegas Golden Knights 3-1-re kikapott a Los Angeles Kings vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) vasárnapi játéknapján, ezzel megszakadt az öt mérkőzés óta tartó győzelmi sorozata.

A Kings a második harmad elején 51 másodperc alatt két gólt lőtt a Vegasnak, amely ugyan szépített, de a hajrában Jeff Carter ismét kétgólosra növelte a különbséget. A házigazdáknál Cal Petersen 41 védéssel zárt, és alig maradt le karrierje második shutoutjáról. A Kings ezzel visszavágott a két nappal korábban elszenvedett 4-2-es vereségért.

Golden Knights @ Kings 3/21/21 | NHL Highlights

Extended highlights of the Vegas Golden Knights at the Los Angeles Kings

A Florida Panthers vendégként 50 percen keresztül tartotta a lépést a Tampa Bay Lightninggal (3-3), de hiába veszélyeztette többször a kaput riválisánál, a címvédő az 51. percben Tyler Johnson emberelőnyös találatával ismét vezetéshez jutott, majd az utolsó percben Brayden Point üres kapus góljával bebiztosította győzelmét. A Tampa Bay sorozatban negyedszer nyert, és a Központi-csoport listavezetőjeként négypontosra nőtt az előnye a második Floridával szemben.

Jesper Bratt 63. percben szerzett találatával a New Jersey Devils a ráadásban kerekedett vendéglátója, a Pittsburgh Penguins fölé. Bratt először volt eredményes hosszabbításban. A Penguins legutóbbi négy mérkőzésén harmadszor szenvedett vereséget.

Nyolcmeccses idegenbeli körútját a Dallas elleni túlórás győzelemmel zárta a Nashville, amely a mostani sorozatban, otthonától távol negyedszer nyert. A Stars 2-0-ra, majd 3-1-re is vezetett, a Predators azonban kiharcolta a ráadást, végül a szétlövés ötödik párját követően született döntés.

Los Angeles Kings-Vegas Golden Knights 3-1
Tampa Bay Lightning-Florida Panthers 5-3
Pittsburgh Penguins-New Jersey Devils 1-2 - hosszabbítás után
Dallas Stars-Nashville Predators 3-4 - szétlövés után

Borítókép: Juan Ocampo/NHLI via Getty Images