Hetes a nyerőszám a Colorado-San Jose párharcban

Landeskog hosszabbításos gólja, valamint Vlasic két találata is kellett a hetedik mérkőzés kiharcolásához nyugaton. Eközben keleten főcsoportdöntős a Boston Bruins.

A Boston Bruins vendégként győzött 3-0-ra a Columbus Blue Jackets ellen hétfőn, amivel a hatodik mérkőzést követően megnyerte a két csapat párharcát, és bejutott az észak-amerikai jégkorongliga (NHL) keleti főcsoportdöntőjébe.

Kiegyenlített, de gól nélküli első harmadot követően a Blue Jackets a második felvonásban hiába játszott veszélyesebben - a hazaiak 17-szer lőttek kapura, miközben ellenfelük 20 perc alatt ötször találta el a kaput -, a 33. percben a Bruins került előnybe. A vendégek a záróharmad közepén biztosították be továbbjutást érő győzelmüket, akkor 1:41 perc alatt két gólt szereztek.
A Boston 32 éves finn kapusa, Tuukka Rask 39 védéssel járult hozzá a vendégek sikeréhez, és NHL-karrierje során hatodszor zárt hibátlanul. A Keleten 2. kiemelt Boston ellenfele a főcsoportdöntőben a Carolina Hurricanes (7.) lesz.

Tuukka Rask mind a 39 kapura tartó lövést kivédte a Columbus Blue Jackets ellen.
Fotó: Kirk Irwin/Getty Images

A Colorado négyszer szerzett vezetést a San Jose elleni mérkőzésen, a Sharks háromszor tudott egyenlíteni, mivel az Avalanche negyedik találata már a ráadásban esett. A 63. percben Gabriel Landeskog gólja hazai győzelmet ért, így a párharcban - a főcsoport másik elődöntőjéhez hasonlóan - hetedik összecsapás dönt a továbbjutásról. A záró felvonást szerdán - magyar idő szerint csütörtök hajnalban - San Joséban rendezik. A hazaiaknál J.T. Compher, a vendégeknél Marc-Edouard Vlasic duplázott a mérkőzésen, előbbinek a rendes játékidőben volt egy gólpassza is.
Amikor a rájátszásban hetedik mérkőzésre kényszerült, a San Jose hétszer jutott tovább és négyszer búcsúzott, az Avalanche mérlege - amióta 1995-ben Denverbe költözött - ellenben negatív: négy továbbjutás mellett hat kiesés.

Marc-Edouard Vlasic két gólja mellett gólpasszt is kiosztott a Colorado Avalanche elleni találkozón.
Fotó: Brandon Magnus/NHLI via Getty Images

Eredmények, főcsoport-elődöntők:
Keleti főcsoport:
Columbus Blue Jackets-Boston Bruins 0-3
A párharc végeredménye: 4-2, a Boston Bruinsnak.

Nyugati főcsoport:
Colorado Avalanche-San Jose Sharks 4-3 - hosszabbítás után
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-3
A mindent eldöntő, hetedik mérkőzésre magyar idő szerint május 9-én hajnali 3 órakor kezdődik San Joseban.