A Boston legyűrte a Carolinát másodszor is

Simán ment, a 45. percben 6-0 volt.

A Boston Bruins második hazai mérkőzését is magabiztosan megnyerte a Carolina Hurricanes ellen vasárnap, az észak-amerikai jégkorongliga (NHL) keleti főcsoportdöntőjében.

Harmadonként szerzett két-két góllal a Bruins a 45. percben már 6-0-ra vezetett, a Hurricanes az utolsó tíz percben csak kozmetikázni tudta az eredményt. A hazaiaknál a védő Matt Grzelcyk két góllal, Torey Krug és Charlie Coyle három-három gólpasszal, Tuukka Rask pedig 21 védéssel zárt.

A 24 éves Connor Clifton NHL-karrierje első találatát szerezte, ezzel ő lett a Bruins 19. góllövője a mostani rájátszásban. A bostoni Brad Marchand 99. playoff-meccsét játszotta, míg a vesztes Carolinában Sebastian Aho három ütközet után maradt gólt nélkül.
A Boston a rájátszásban sorozatban öt győzelemnél tart, miután az előző körben a Columbus Blue Jackets elleni párharcát három sikerrel zárta le. A Bruins ezen az öt találkozón 22 gólt lőtt és nyolcat kapott.
Folytatás helyi idő szerint kedden és csütörtökön este Raleigh-ben.