Őrzi hazai veretlenségét a ligaelső Florida Panthers

Saját közönsége előtt harmadszor bizonyult jobbnak ellenfelénél a rendes játékidőn túl.

A ligaelső Florida Panthers hosszabbításban 2-1-re legyőzte a vendég Philadelphia Flyerst az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) szerdai játéknapján, így 11 hazai mérkőzést követően is veretlen az otthonában.

Saját közönsége előtt harmadszor bizonyult jobbnak ellenfelénél a rendes játékidőn túl. Tovább mélyül a Los Angeles Kings hullámvölgye, a kaliforniai együttes ezúttal otthon 6-2-re maradt alul a Toronto Maple Leafsszel szemben. A Kings sorozatban az ötödik vereségét szenvedte el, ezt megelőzően egymást követően hétszer nyert, korábban pedig ugyancsak megszakítás nélkül hatszor kikapott. A Toronto elleni meccse a második harmadban dőlt el, amikor a vendégcsapat 12:17 perc alatt négy gólt szerzett. A Los Angeles torontói születésű, 23 éves védője, Sean Durzi a vesztes meccsen góllal és gólpasszal tette emlékezetessé bemutatkozását a ligában.

Leon Draisaitl és Connor McDavid vezérletével nyert az Edmonton Oilers, az Arizona Coyotes ellen vendégként aratott 5-3-as győzelemből mindkét klasszis két góllal és két gólpasszal vette ki a részét. A pontlista első két helyezettje közül Draisaitl 40 pontnál (20 gól és 20 assziszt) McDavid 36-nál (14 és 22) jár. A New York Rangers Chris Kreider és Kevin Rooney duplájával múlta felül 4-1-re vendéglátóját, a New York Islanderst. Az Islanders egymást követő hetedik meccsét bukta el, otthon sorozatban a harmadikat, a Rangers pedig legutóbbi hét meccsét tekintve hatodszor nyert. Tristan Jarry 36 védést mutatott be, csapata, a Pittsburgh pedig otthon 4-1-re legyőzte a Vancouvert. A Penguins egymást követően negyedszer nyert, ezeken Jarry 118 lövésből 116-szor hárított.

A New Jersey Devils-Minnesota Wild találkozó 24 perces késéssel kezdődött, mert a vendégcsapat forgalmi dugóba került Manhattanben. A váratlan közjáték azonban nem zavarta meg a késő együttest, amely az első harmadban kétgólos előnyre tett szert, majd a hazai egyenlítést követően szétlövés után bizonyult jobbnak. A Columbus Blue Jackets kapusa, Elvis Merzlikins hibátlan teljesítménnyel, 36 védéssel járult hozzá a Winnipeg Jets elleni 3-0-s, hazai győzelemhez. Merzlikins hetedik alkalommal zárt kapott gól nélkül a ligában, a Jackets legutóbbi öt meccséből a negyediket nyerte meg, míg a Jets sorozatban negyedszer kapott ki.

Florida Panthers-Philadelphia Flyers 2-1 - hosszabbítás után
Buffalo Sabres-Boston Bruins 1-5
Columbus Blue Jackets-Winnipeg Jets 3-0
New Jersey Devils-Minnesota Wild 2-3 - szétlövés után
Pittsburgh Penguins-Vancouver Canucks 4-1
Washington Capitals-Montreal Canadiens 6-3
Detroit Red Wings-St. Louis Blues 4-2
New York Islanders-New York Rangers 1-4