Tovább őrzi veretlenségét a Carolina Panthers

A Carolina Panthers 14. mérkőzését is megnyerte, így továbbra is egyedüliként veretlen az NFL-ben.

Az NFL jelenlegi legjobb csapata vasárnap este a rájátszásért küzdő New York Giants otthonában diadalmaskodott 38-35-re, a nagyszerű formában lévő irányító, Cam Newton öt touchdownt érő passzt adott.

A Carolina sokáig magabiztosan vezetett, de a Giants a záró harmadban három touchdownt szerezve, 1:45 perccel a vége előtt egyenlített. Newton az utolsó pillanatra mezőnygól-távolságig vezette csapatát, amely Graham Gano mezőnygóljával diadalmaskodott.

Mivel a Washington legyőzte a Buffalo együttesét, a csoportrivális New York Giantsnek minimálisra csökkent a rájátszásba jutási esélye. A Carolina mostani győzelmével a Green Bay is bejutott a rájátszásba.

Az idén döntős, tavaly bajnok Seattle a korábbiaknál gyengébben kezdte a szezont, de vasárnap sorozatban az ötödik sikérét könyvelte el - most éppen a Clevelandet győzte le -, és megszakítás nélkül negyedszer jutott a play-offba. Russel Wilson irányító legutóbbi öt meccsén 19 TD-passzt adott, és egyszer sem adta el a labdát, ezzel NFL-rekordot állított fel.

A címvédő New England már korábban biztosította helyét a rájátszásban, de mostani sikerével az is eldőlt, hogy az első fordulóban nem lép pályára, mert kiemelt lesz. A Cincinnati sorozatban ötödször készülhet az egyenes kieséses szakaszra, amelyben az előző négy idényben mindig az első körben búcsúzott.