NFL: visszatértek a ”zebrák”, nyert a Ravens!

A tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) negyedik játékhetének nyitó mérkőzésén a Baltimore Ravens legyőzte csoport riválisát, a Cleveland Browns-t.

A mérkőzés előtt a visszatérő bírókat köszöntötték. Mint ismert, a szakszervezet pár órával a találkozó előtt egyezett meg a ligával az új kollektív-szerződésről. A Cleveland Browns vezethette az első támadást a negyedik játékhét nyitó mérkőzésén, de a Baltimore Ravens védelme valamivel kevesebb, mint két perc után leparancsolta a pályáról Brandon Weedenéket. A hazai alakulat sem támadhatott sokáig, ugyanis 2:04 perc után puntra kényszerült. A Browns második driveja már több mint három percig tartott, de csak egy first down-t sikerült elérni ez idő alatt. A Ravens második támadássorozata sem tartott sokáig, igaz a punt után azonnal visszaszerezte a labdát. Sam Koch puntja után Josh Cribbs egy hatalmas ütést kapott Dannell Ellerbétől.

A szabad labdát Jameel McClain fogta meg, míg Cribbs az ütközés után a földön maradt, igaz ez nem meglepő, ugyanis a sisakja is lerepült a fejéről. A huszonkilenc esztendős elkapó a saját lábán hagyta el a játékteret! A Ravens közel került a touchdown-hoz, de Joe Flacco eladta a labdát a red zone-ban. Az interception-t Craig Robertson jegyezte. A Browns nem tudta ”feltörni” a Ravens védelmét, így a negyed utolsó támadását a Baltimore vezethette. A hazaiak driveja átnyúlt a második felvonásra is.

A Baltimore remekül folytatta a támadássorozatát, ugyanis Flacco egy 18 yardos touchdown passzt adott Torrey Smith-nek. A huszonhárom esztendős elkapó múlt hét vasárnap veszítette el tizenkilenc esztendős testvérét, majd a New England Patriots elleni mérkőzésen TD-t szerzett. A Browns első támadása nem sikerült túl jól, ugyanis 56 másodperc után puntra kényszerült. A Ravens tovább növelte az előnyét. Az újonc, Justin Tucker 45 yardról értékesítette mezőnygól kísérletét, így a Baltimore már 9-0-ra vezetett a csoport rangadón.

A Browns-nak és a Ravens-nek is volt egy-egy rossz támadása, majd a Cleveland offensive egysége feltörte a hazaiak reteszét. A vendégek egy 11 playből álló drive végén touchdown-t szereztek. Az újonc Trent Richardson futott egy hatpontost, mivel Phil Dawson extra pontja sikeres volt, így a Browns felzárkózott két pontra. Az első félidő egy Ravens támadással ért véget. Az első két negyed után a Baltimore 9-7-re vezetett a Cleveland ellen.

A Ravens pazar drive-val nyitotta meg a második félidőt. A hazai együttes egy 13 playből álló, 89 yardos támadássorozatot vezetett, amelynek végén a Baltimore irányítója, Flacco futott egy egy yardos touchdown-t. A Browns egy field goallal választolt a hazai TD-re. Phil Dawson 51 yardról értékesítette mezőnygól kísérletét. A hazai csapat második támadásából is pontok születhettek volna, de a Patriots elleni mérkőzést ”eldöntő” Tucker 47 yardról mellérúgta a field goal kísérletét.

A Browns egyre mélyebb gödörbe került, ugyanis a negyed végén Weeden eladta a labdát, sőt mi több Cary Williams egy 63 yardos interception visszahordást mutatott be, így a Ravens már 23-10-re vezetett. A huszonhét esztendős cornerback-nek ez volt az első interception return touchdownja az NFL-ben. A felvonás egy Browns támadással ért véget, de a vendég együttes folytathatta a drive-ját az utolsó játékrészben.

A negyedik negyed legelején a Browns egy mezőnygóllal közelebb férkőzött a hazai csapathoz. Dawson 50 yardról rúgta be field goal kísérletét. A vendégek ennek ellenére tízpontos hátrányból várhatták a folytatást. A Ravens a várakozásoknak megfelelően játszott az idővel. A Baltimore két támadással több, mint öt percet pörgetett le az órából. A Browns a negyed közepén közel került egy hatpontoshoz, de Weeden passzát nem tudta elkapni Greg Little. A Cleveland ennek ellenére három egységet ledolgozott a hátrányából, ugyanis Dawson 52 yardról sem hibázta el mezőnygól kísérletét. A Browns az utolsó percre megkapta a labdát és eljutott a Ravens 18 yardos vonaláig, de a hazai csapat kivédekezte a helyzetet, így 23-16-ra megnyerte a találkozót. Fontos megjegyezni, hogy a bíróknak nem volt vitatható döntése.