NFL: történelmet írt a Cowboys, bukott a Giants!

Végre elkezdődött a tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) 2012-es szezonja. Az idénynyitót némi meglepetésre a Dallas Cowboys nyerte meg a New York Giants otthonában. A címvédő lett az első olyan bajnok 2004 óta, amely elbukta az idény első mérkőzését.

A körítés a szokásoknak megfelelően látványosra sikerült. Az 1986-os Vince Lombardi-trófeát Phil Simms, az 1990-es kupát Ottis Anderson, míg a 2007-es bajnoki címet jelző ”serleget” Michael Strahan hozta be a MetLife Stadium-ba. A tavalyi Vince Lombardi-trófea már a pálya közepén díszelgett. A New York Giants reményei szerint jövőre már öt bajnoki trófeája lesz a franchisenak (a Super Bowl előtt négyszer nyerte meg az NFL-t a csapat). A himnuszt Queen Latifah adta elő, egy igen érdekes feldolgozásban, majd a vadászrepülőgépek után következhettek a csapatok.

Az év első mérkőzésén a regnáló bajnok, New York Giants a csoport riválisát a Dallas Cowboys-t látta vendégül.  A 2012-es NFL szezon Dan Bailey (Dallas) kezdőrúgásával vette kezdetét. A védelmek remekül mutatkoztak be, ugyanis a Giants és a Cowboys sem tudott komoly eredményt elérni első támadásából. Az idény első sackjét a vendégek irányítója, Tony Romo szenvedte el. Rocky Bernard vitte földre a QB-t.

A Giants második támadássorozata remekül haladt előre, de az újonc futó, David Wilson első komoly ütközése után elvesztette a játékszert (Sean Lee fumble-ja). A szabad labdára Barry Church (Cowboys) vetődött rá, így a Dallas következhetett. Az első negyedben egyik csapat sem tudott pontot futni, de Victor Cruz elkapásával a Giants a Dallas 45 yardos vonaláról folytathatta a második felvonásban a támadását.

A második negyedben a hazai alakulat folytathatta a drive-ját, de a Giants nem tudott pontokat szerezni. A Cowboys első támadássorozata sem volt sikeres, sőt Tony Romo eladta a labdát. A szezon első interception-jét Michael Boley jegyezte. A szerzett labdából a Giants nem ért el touchdown-t, de Lawrence Tynes 22 yardos field goal-jával megszerezte a vezetést (3-0). A Cowboys-nak és a Giants-nek is volt egy-egy sikertelen támadása, majd Romo összekapta magát és egy remek drive-ot vezetett.

A QB 10 yardos passza után Kevin Ogletree szerzett touchdown-t, majd Bailey értékesítette az extra pontot, így a Dallas 7-3-ra vezetett. Érdekesség, hogy Dez Bryant-nek két remek elkapása is volt a támadássorozatban. Eli Manningék a rövid idő miatt nem tudtak pontokat szerezni, így a Cowboys vonulhatott előnnyel az öltözőbe.

A második félidőt parádésan kezdte a Dallas Cowboys, ugyanis rögtön az első drive-jából (9 play, 80 yard, 4:36 perc) touchdown-t szerzett. Tony Romo 40 yardos TD-passzát ezúttal is Kevin Ogletree kapta el (3-14). A huszonöt esztendős elkapó 2009 óta játszik az NFL-ben, de a mérkőzés előtt még egy touchdown-t sem szerzett a ligában! A Giants válaszolni tudott a vendég együttes hatpontosára. Ahmad Bradshaw 10 yardos touchdown-t futott (10-14). A TD előtt Domenik Hixonnak volt egy 39 yardos elkapása.

A Cowboys is TD-vel válaszolhatott volna, de a Giants védelme komoly nyomás alá helyezte Romót, sőt Linval Joseph a földre vitte a QB-t. A Dallas a hazai csapat 6 yardos vonaláról a 15-re szorult vissza, majd egy pontatlan passz után következhetett Bailey 33 yardos field goal-ja (10-17). Érdekesség, hogy a támadássorozatban DeMarco Murray-nek volt egy 48 yardos (!) futása.

Az utolsó negyedben folytatta támadását a Giants, amely hamar véget ért, ugyanis a vendégek védelme remekül fogta meg Manningéket. Az irányító Jason Hatcher révén, még földre is került. A Dallas több szempontból is érdekes drive-ot vezetett. A Cowboys-t ötször büntették meg a támadás alatt, majd amikor minden veszni látszott (első és 30 yard), akkor Romo egy 34 yardos TD-passzt adott Miles Austinnak (10-24). Érdekesség, hogy Murray-nek volt egy 15 yardos futása, amelynek csapattársa, Dez Bryant vetett véget. A két játékos összeütközött egymással.

A Giants ugyan touchdown-t szerzett a soron következő támadásából, de Manningék közel négy percet töltöttek a pályán. Az irányító egyébként egy 9 yardos touchdown passzt adott Martellus Bennett-nek (17-24), akit márciusban pont a Cowboys-tól szerződtetett a New York-i alakulat. A Dallas-nak 2 percet és 36 másodpercet kellett lepörgetnie, amelyet majdnem elbaltázott a texasi együttes, de Ogletree 13 yardos elkapásával kirángatta csapatát a gödörből.

Az elkapás után Romo háromszor térdelt le, így a Cowboys le tudta pörgetni az órát és megnyerte a találkozót (24-17). A Dallas tavaly kétszer is vereséget szenvedett a Giants-től, amelyért most bosszút ált, nem mellesleg történelmet írt. A regnáló bajnok 2004 óta játssza hazai pályán az idénynyitót és a mostani volt az első olyan mérkőzés, amelyet nem a címvédő nyert meg (mérleg: bajnok 8 győzelem, vendég 1 siker).