NFL: RG3 vezetésével a Redskins legyőzte a Giantset

A tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) 13. játékhetének hétfő esti rangadóján a Washington Redskins két vállra fektette a New York Giantset.

Az NFC Keleti főcsoportjának egyik legfontosabb rangadóján a Washington Redskins (6-6) látta vendégül a címvédő, New York Giantset (7-5). Az összecsapás első támadását a fővárosi alakulat vezethette. A Giants védelme hamar megállította a Redskins-t, igaz a hazaiak vezetőedzője, Mike Shanahan bedobta a piros zászlót. A visszanézés után a bírók megváltoztatták a döntésüket és megadták a Washington first down-ját. Pár pillanattal később puntra kényszerült a Redskins. A Giants pontokkal fejezte be az első drive-ját. Lawrence Tynes 39 yardról rúgta be a mezőnygól kísérletét.

A Redskins valamivel több, mint két perc leforgása alatt válaszolni tudott a vendégek pontjaira. Robert Griffin III próbált meg futással yardokat szerezni, de a fiatal irányító elveszítette a labdát, igaz egy kósza mozdulattal, még odatudta ütni a játékszert Joshua Morgannek, aki hivatalosan egy 13 yardos fumble visszahordás után ünnepelhetett touchdown-t. Az első negyed utolsó támadását a Giants vezethette. Manningék a második 15 percben folytathatták a drive-jukat.

A címvédő közel hat percig birtokolta a labdát és Tynes révén közelebb férkőzhetett volna a hazai alakulathoz, de a rúgó 43 yardról elhibázta a field goal kísérletét. A fővárosi csapat támadása nem volt túl sikeres. A Redskins csak egy first down-t tudott megtenni, majd következett Sav Rocca puntja. A Giants egy parádés drive-ot vezetett (13 play, 85 yard, 7:23 perc), amelynek végén touchdown-t szerzett. Eli Manning egy 4 yardos TD passzt adott Martellus Bennett-nek, így a New York 10-7-re vezetett. Érdekesség, hogy a támadásban Manning-nek több minősíthetetlen passza is volt, ennek ellenére összeszedte magát és az ő vezetésével szereztek pontokat a vendégek.

A Redskins kevesebb, mint két percig tartotta magánál a labdát és egalizálta az eredményt. Fontos megemlíteni, hogy RG3-nak a drive-ban volt egy 35 yardos passza Pierre Garconnak. A hazaiak eljutottak a Giants 15 yardos vonaláig, de a TD helyett ”csak” egy mezőnygólt szereztek. Kai Forbath 33 yardról értékesítette field goal kísérletét. A Giants-nek 44 másodperce maradt arra, hogy pontokat érjen el és Manning vezetésével ez sikerült is. Lawrence Tynes 40 yardos mezőnygóljával a New York vonulhatott előnnyel (13-10) az öltözőbe.

A második félidő első támadását a New York Giants vezethette. A vendégek még a saját térfelüket sem tudták átlépni, igaz közel öt percig tartották maguknál a labdát. A Washington Redskins számára sem kezdődött túl jól a harmadik negyed, ugyanis eladta a labdát. Alfred Morris kezéből Chase Blackburn ütötte ki a játékszert, amelyet Keith Rivers ölelt magához. Érdekesség, hogy a fumble előtt RG3-nak volt egy 46 yardos futása. A Giants kihasználta a hazaiak hibáját, ugyanis Lawrence Tynes 35 yardról berúgta mezőnygól kísérletét, így a vendégek már 16-10-re vezettek. A harmadik felvonásban a Redskins birtokolhatta utoljára a labdát. A hazaiak a negyedik játékrészben folytathatták a drive-jukat.

A fővárosi alakulat fantasztikusan fejezte be a támadását (12 play, 86 yard, 6:38 perc), ugyanis Robert Griffin III egy 8 yardos touchdown passzt adott Pierre Garconnak, ezzel a Redskins 17-16-ra átvette a vezetést. A Giants számára pocsékul alakult a drive-ja, ugyanis Eli Manninget földre tudta vinni Rob Jackson, így a vendégek mínusz 1 yarddal fejezték be a támadásukat. A Redskins-nek és a Giants-nek is volt egy-egy rossz támadása, majd a Washington lepörgette az órát és megnyerte a csoportrangadót. Érdekesség, hogy az NFL történelmében a Redskins lett az első olyan csapat, amely egy szezonban magáénak tudhat egy újonc irányítót (RG3), aki 2000 yard fölött passzolt és egy újonc futót (Alfred Morris), aki több mint 1000 yardot teljesített.