NFL: Newton leszerepelt, a Giants szárnyalt

A tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) harmadik játékhetének első mérkőzésén a New York Giants hatalmas meglepetésre kiütötte idegenben a Carolina Panthers-t. Cam Newton gyenge mérkőzést zárt.

A New York Giants remekül kezdte a Carolina Panthers elleni mérkőzést, ugyanis az első drive-jából (8 play, 80 yard, 3:22) touchdown-t szerzett. Eli Manning 14 yardos TD passzt adott Martellus Bennett-nek. Az első főműsöridős mérkőzésén szereplő Cam Newton és a Panthers támadósora képtelen volt pontokat szerezni, sőt valamivel több, mint három perc alatt csak 37 yardot tudott előrehaladni. A hazai szurkolók pechére a Giants a második támadásából is pontokat szerzett. Lawrence Tynes 47 yardról értékesítette field goal kísérletét. A Carolina kilátástalan játékhívásokkal, a második támadásából sem tudott komoly eredményt elérni. Newton idegesnek tűnt, amely meglátszott a Panthers játékán. A negyed egy Giants támadással ért véget.

A második játékrészben folytathatta a drive-ját a címvédő, amely a Dallas Cowboys elleni vereség után magára talált és az előző fordulóban magabiztos győzelmet aratott a Tampa Bay Buccaneers ellen. A harmadik számú futónak számító, Andre Brown egy 1 yardos TD-vel tovább növelte a New York előnyét. A vendégek Tynes extrapontjával már 17-0-ra vezettek a Bank of America Stadium-ban. Tovább tartott Newtonék szenvedése, akik az első támadásuk során csak 25 yardot tudtak megtenni, majd következhetett egy újabb punt. A Giants a negyedik támadásából is pontokat ért el.

Tynes ezúttal 49 yardról rúgta be field goal kísérletét, így Eli Manningék 20 pontos előnnyel várhatták a folytatását. Newton egyre mélyebb gödörbe került, ugyanis a Panthers következő drive-jában eladta a labdát. Az interception-t Jayron Hosley jegyezte. A hazai irányító szerencséjére a visszahordást egy szabálytalanság miatt visszafújták. A címvédő megpróbált egy gyors touchdown-t szerezni, de Manning az utolsó két passzkísérletet elkapkodta, így a Giants nem tudta növelni az előnyét. A New York két negyed után 20-0-ra vezetett a Carolina otthonában.

A Panthers számára pocsékul kezdődött a második félidő ugyanis Tynes 68 yardos kezdőrúgása után Joe Adams próbálta meg visszahordani a labdát, de Spencer Paysinger előbb kiütötte a kezéből a labdát, majd megszerezte a szabad játékszert. A Panthers védelme az eladott labda után meccsben tartotta a csapatot, ugyanis a Giants nem tudott hatpontost szerezni, igaz Tynes 30 yardos field goal-jával már 23-0-ra vezetett a vendég együttes. A Carolina következő támadása sikeres volt, ugyanis a drive végén Newton futott egy 1 yardos touchdown-t. A hazai szurkolók ennek ellenére nem lehettek boldogok, ugyanis a védelem ellen ismét pontokat szerzett a New York. Tynes ezúttal 36 yardról rúgta be field goal kísérletét, ezzel 26-7-re módosult az állás.

A negyedik negyed elején a Giants – végleg – eldöntötte a mérkőzés sorsát, ugyanis a Panthers támadása során Jason Pierre-Paul földre vitte Newton-t, majd az irányító eladta a labdát. Michael Boley fülelte le a QB átadását. A Giants a szerzett labdából hatpontost ért el. Andre Brown második TD-futását mutatta be. A találkozó előtt a huszonöt esztendős futónak csak egy touchdown-ja volt a ligában! A Carolina következő támadásában több érdekes dolog történt. A Giants védője, Antrel Rolle nekifutott a kameramannek és megsérült a térde, pár pillanattal később Newton harmadik alkalommal adta el a labdát. Az interception-t Stevie Brown jegyezte.

A Giants következő drive-jában az Eli Manning helyére beálló David Carr elvesztette a labdát (fumble: Dwan Edwards), igaz az irányító visszaszerezte a játékrészt, ettől függetlenül a New Yorknak el kellett rúgnia a labdát. A punt után Joe Adams ismét elejtette a labdát, így a Giants másodpercek alatt visszaszerezte azt. A 36-7-es végeredményt Tynes állította be. A rúgó 27 yardról értékesítette mezőnygól kísérletét. A Panthers utolsó támadását már Derek Anderson vezette. A szakértők Panthers győzelmet vártak, ennek ellenére a Giants közel 30 ponttal verte meg a Carolinát.