NFL: Kapitális hibák és Eagles vereség Seattle-ben

Az NFL 13. játékhetének nyitómérkőzésén a Seattle Seahawks bedarálta a Philadelphia Eagles-t. A találkozó utolsó negyedében a vendégek irányítója, Vince Young egymás után kétszer is eladta a labdát, ami ezen a szinten elfogadhatatlan.

A Seattle Seahawks egy gyenge játékkal kezdte a Philadelphia Eagles elleni összecsapást. A kisebb sérüléssel bajlódó Tarvaris Jackson (Seattle) rengeteg kritikát kapott, ugyanis az előző öt mérkőzésén hétszer adta el a labdát. A hazaiak támadása után megkapta a játékszert a „Dream Team-nek” becézett Eagles. Vince Youngék, azonban nem maradtak sokáig a pályán, ugyanis az irányító azonnal eladta a labdát. A másodéves Kam Chancellor fülelte le Young passzát.

A Seattle könyörtelenül kihasználta az Eagles hibáját. Egy 65 yardos drive végén Marshawn Lynch futott egy 15 yardos touchdownt. A negyed hátralévő részében sokáig nem volt értékelhető játék, mígnem a felvonás végén a seattle-i Lynch egy 16 yardos futást mutatott be, igaz touchdown nem született a támadásból.

A második játékrészt remekül kezdte a Seahawks, amely Marshawn Lynch 40 yardos futott TD-vel és az extra ponttal, már 14-0-ra vezetett. A Philadelphia a rá következő támadás végén jelezte, hogy nem adja meg magát olyan könnyen. A liga egyik legjobb futója LeSean McCoy ért el egy 1 yardos hatpontost. A szépítést követően az Eagles továbbra is csak szenved támadásban, míg a védelem rendre megállította a Seattle-t.

A hazaiaknál is hasonló volt a helyzet a negyed végéig támadásban nem sokat mutatott, míg a védelem játsznyi könnyedséggel állította meg Young-ékat. A játékrész végén a Seahawks rúgója, Steven Hauschka egy 49 yardos field goallal tovább növelte csapata előnyét (17-7). Érdekesség, hogy a hazaiak running backje, Marshawn Lynch egy félidő alatt 90 yardot futott, nem mellesleg két touchdownt ért el.

A Philadelphia kezdhette a harmadik negyedet, de a 92 yardos drive végén az Eagles nem tudott touchdownt szerezni. Young a támadássorozatban leginkább LeSean McCoy használta. A punt után a  Tarvaris Jackson vezetett Seattle következett. A nagyszerű drive végén a hazaiak irányítója mesteri passzt adott Golden Tatenek, aki nagyot nyújtózva elkapta a labdát és touchdownt szerzett. Egy 11 yardos TD volt. A touchdown után a hátralévő 10 percben az Eagles-nél volt a labda.

A drive átnyúlt az utolsó negyedre is, amelynek végén McCoy egy 2 yardos futott touchdownt szerzett. A TD ellenére is a 10 pontos Seattle előny tetemesnek tűnt. Igaz múlt héten a Seahawks védelme két perc alatt 16 pontot szedett be a Washington Redskins elleni mérkőzésen. A Seattle az Eagles TD után megpróbálta futtatni az órát. Közel öt percet sikerült lepörgetni, majd a labda visszakerült a vendégekhez.

A támadássorozat végén Vince Young egy elképesztő interceptiont dobott, amelyet David Hawthorne hordott vissza. A linebacker egy 77 yardos TD-t szerzett, ezzel eldöntve a mérkőzést. Érdekesség, hogy a passz után Young összeomlott. A hatpontos után visszajött a pályára az Eagles támadósora, de Young ismét eladta a labdát (Brandon Browner fülelte le). A mérkőzésen ez volt a negyedik interceptionje. A találkozó végén a tight end, Zach Miller 1 yardra került az Eagles end zonejához, majd Jackson letérdelt, így véget ért a mérkőzés, amelyet 31-14-re a Seattle nyerte meg.

Seattle Seahawks – Philadelphia Eagles (7-0; 10-7; 7-0; 7-7) 31-14