NFL: Brees hibáit kegyetlenül kihasználta a Falcons

A tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) 13. játékhetének első mérkőzésén az Atlanta Falcons legyőzte a New Orleans Saintset.

Az Atlanta Falcons (11-1) kezdte a New Orleans Saints (5-7) elleni csoportrangadót (NFC Dél). Érdekesség, hogy a mérkőzés előtt a Saints buszát tojással dobálták meg a Falcons szurkolói. A hazai alakulat első playe egy passzjáték volt, majd Matt Ryanék futássakkal lepték meg a Saints védelmét. A pazar drive végén Michael Turner futott egy 3 yardos touchdown-t. Matt Bryant extrapontja után a Falcons 7-0-ra vezetett. A Saints számára pocsékul kezdődött a találkozó, ugyanis az első támadása interceptionnel ért véget. Drew Brees passzát Thomas DeCoud fülelte le.

Érdekesség, hogy a ”Szentek” harminchárom esztendős irányítója 12. interceptionjét dobta a szezonban. Az Atlanta 56 másodperc után puntra kényszerült, azaz a New Orleans védelme magára talált. A támadósor viszont továbbra is szenvedett. Breesék ugyan megtettek 19 yardot, de a Falcons védelmével egyelőre nem tudtak mit kezdeni. A Saints-nek és a Falcons-nak is volt egy-egy rossz támadása. A negyed utolsó labdabirtoklása a hazaiak nevéhez fűződött. Ryanék a második felvonásban folytathatták a drive-jukat.

A Falcons a második negyed elején növelte az előnyét. Matt Ryan egy 17 yardos touchdown passzt adott Tony Gonzalez-nek, aki az NFL történelmében első tight endként jutott el 100 elkapott hatpontosig. A New Orleansnak egy újabb feledhető támadása volt, majd a Falcons is vezetett egy pocsék drive-ot. Brees másodszor is eladta a labdát a mérkőzésen, ezúttal Sean Weatherspoon kapta el a QB passzát. Ezt a labdaszerzést, már pontokra váltotta a hazai csapat. Touchdown-t ugyan nem szerzett a Falcons, viszont Matt Bryant 45 yardról értékesítette mezőnygól kísérletét, így már 17-0-ra vezetett a Saints ellen. Az újabb atlantai pontok után a Saints egy remek támadást vezetet, amelynek végén kétszer is TD-ét ért el.

Pierre Thomas hatpontosát a visszanézés után törölték (egy yarddal a gólvonal előtt leért a térde), de Mark Ingram végül ”tiszta” touchdown-t futott. Garrett Hartley extrapontja után 17-7-re módosult az állás. Az Atlanta következő támadása punttal végződött, így a Saints-nek minden esélye megvolt arra, hogy közelebb férkőzzön a hazaiakhoz. A vendégek a negyed utolsó drive-jában szereztek egy hatpontost, de Jimmy Graham szabálytalansága miatt ezt törölték. Mivel az utolsó másodpercekben a New Orleans nem tudott spike-olni, így pont nélkül maradtak a vendégek. Két negyed után 17-7-re vezetett a Falcons.

A második félidőt a New Orleans Saints kezdte. A ”Szentek” egy káprázatos drive-val nyitották meg a harmadik negyedet (15 play, 78 yard, 6:36 perc). A vendégek eljutottak a vendégek 8 yardos vonaláig, de touchdown-t nem értek el, igaz Garrett Hartley 21 yardról értékesítette mezőnygól kísérletét, így a Saints felzárkózott egy touchdownnyi különbségre. Az Atlanta Falcons kevesebb, mint két percig tartotta magánál a labdát, ezalatt csak 3 yardot haladt előre!

A punt után a New Orleans ismét pontokat szerzett. A vendégek, ezúttal sem értek el TD-ét, de Hartley 52 yardról értékesítette field goal kísérletét, így a Falcons már csak 4 egységgel vezetett. A georgiai alakulat 20 másodpercig birtokolta a labdát, majd puntra kényszerült. Az Atlanta védelme ismét belekényszerítette Brees-t egy interception-be. A QB passzát William Moore kaparintotta meg. A hazaiak a negyedik negyedben folytathatták a támadásukat.

A Falcons Matt Bryant 29 yardos mezőnygóljával 20-13-ra módosította az állást. A Saints közel öt percig tartotta magánál a labdát, de Breesék nem tudták csökkenteni a hátrányukat, ez leginkább John Abraham-nek volt köszönhető, aki a drive végén földre vitte az irányítót. A Falcons 5:38 percet lepörgetett az órából, nem mellesleg pontokkal fejezte be a támadását. Matt Bryant 55 yardról rúgta be field goal kísérletét, így az Atlanta már 10 egységgel vezetett a Saints ellen. A New Orleans számára egy pocsék támadás következett, ugyanis Brees negyedik alkalommal is eladta a labdát. Az interception-t Jonathan Babineaux jegyezte. A Falcons 7 másodpercig birtokolta a labdát, majd következett egy fumble. Rafael Bush ugyan touchdown-t szerzett, de a bírók már lefújták a támadást.

A labdát természetesen a Saints kapta meg. Brees-nek nem volt választása elkezdte erőltetni a hosszú passzokat. Az irányító egy bemozdulás miatt megúszott egy labdaeladást, de a következő játékban már semmi sem mentette meg az újabb interception-től. Brees NFL pályafutása alatt, még sosem jegyzett egy mérkőzésen öt interception-t! A Falcons 23-13-ra nyerte meg a találkozót, nem mellesleg az Atlanta védelme megtörte Brees touchdown sorozatát (2009. október 18. – 2012. november 29.). Az irányító egymás után 54 mérkőzésen adott legalább egy TD passzt. A Saints a vereségével minden bizonnyal lemarad a rájátszásról.