NFL: Áramszünetek, „Big Ben” hibák és San Francisco győzelem

Az NFL 15. játékhetének zárómérkőzésén a San Francisco 49ers legyőzte a Pittsburgh Steelerst. Az összecsapás a két áramszünetről és Ben Roethlisberger hibáiról maradt emlékezetes. Igaz a vendégek irányítója sérült bokával játszott.

Rosszul kezdődött a mérkőzés, amely 30 perces szünettel vette kezdetét, ugyanis a Candlestick Park teljesen elsötétült. Az áramszünet után az első támadást a Pittsburgh Steelers vezethette. Ben Roethlisberger-ék magabiztosan haladtak a pályán, mígnem a San Francisco 49ers end zonejától 19 yardra hiba csúszott az addig hibátlanul mozgó gépezetbe. „Big Ben” Mike Wallace felé dobott passzát Carlos Rogers kaparintotta meg, így a San Francisco megszerezte a labdát. Következhettek Jim Harbaugh-ék, akik egy hét perces 69 yardos drive-ot vezettek.

A rövid passzokra épülő támadássorozat végén nem szerzett touchdownt a hazai alakulat, de David Akers 22 yardos field goal-jának köszönhetően mégis megszerezte a vezetést. A 49ers hosszú támadása miatt a Steelers-bek kevés ideje maradt, de Roethlisberger ezt is megoldotta. A Steelers irányítója másodszor is eladta a labdát. A Heath Miller felé repülő játékszert Dashon Goldson húzta le a levegőből, ezzel szinte véget is ért az első felvonás.

A San Francisco a második negyedben folytatta támadását, amelynek végén ismét „csak” egy field goal-ra futotta az erejéből. Akers 38 yardról sem hibázott, így Alex Smith-ék 6-0-ra vezettek. A kezdőrúgás után szinte azonnal elment az áram. A nagyjából negyedórás kényszerszünet után a Pittsburgh jöhetett. A támadássorozatban a Steelers-t komoly büntetéssekkel sújtották, amelynek köszönhetően 25 yardot kellett megtenniük a first down-ért.

A San Francisco újonc linebacker-re Aldon Smith  megoldotta a helyzetet, buta szabálytalansága miatt automatikus first down-t és 5 yardos büntetést kapott a hazai alakulat. Smith szerencséjére a Pittsburgh nem tudott mit kezdeni a 49ers remekül működő védelmével. Ebben a negyedben, még a San Francisco és a Pittsburgh is támadhatott egyszer-egyszer, de több pont már nem született.

A harmadik játékrész legelején a hazai alakulat egy kilátástalan drive-ot vezetett. A 49ers puntja után a Steelers ismét buta hibát követett el. Da'Mon Cromartie-Smith offensive holdingja miatt a Pittsburgh mínusz 10 yarddal kezdte meg a drive-ot. „Big Ben-ék” hamar visszaadták a játékszert a hazaiaknak. A következő Steelers támadás végén, már pontoknak örülhettek Mike Tomlin-ék. Shaun Suisham 51 yardos field goal-jával 6-3-ra módosult az állás. A San Franciscót nem fogta meg a Steelers pontjai. Smith egy 1 yardos TD passzt adott Vernon Davis-nek, ezzel a a 49ers 13-3-ra vezetett. A büntetésekkel tarkított negyed után következhetett a záró felvonás.

A negyedik játékrészben folytatódott Roethlisberger mélyrepülése. Az irányító előbb egy sack után elveszítette a labdát, majd a negyed vége felé harmadszor is eladta a játékszert. Tény, hogy „Big Ben” sokat jelent a Steelers-nek, de a kificamodott bal bokával játszó QB a mostani mérkőzésen inkább saját csapata ellen dolgozott. A találkozót Frank Gore 5 yardos futott touchdown-ja döntötte el. A San Francisco 49ers meglepően simán 20-3-ra legyőzte a Pittsburgh Steelerst. Érdekesség, hogy a Pittsburgh sorozatban hat hétfő est rangadót nyert meg, amely a mai vereséggel megszakadt.

NFL 15. játékhét:
Kalifornia, San Francisco, Candlestick Park
San Francisco 49ers (10-3) – Pittsburgh Steelers (10-3) 20–3 (3–0, 3–0, 7–3, 7–0)